Розробка урока для вивчення роману Крістофа Рансмайра «Останній світ»

Розміщено від Tvir в Понедельник 24 мая

Вчитель. Б.Бігун пише: «Останній світ» К.Рансмайра може бути свідченням того, що подорож у текст, у країну під назвою «Культура» в постмодерністську добу виявляється справою аж ніяк не безпечною. А на тих, хто вирушив у Культуру за якоюсь непорушною істиною, остаточними і вічними цінностями, замість порятунку чекає глибоке розчарування…» Чи згодні ви з цією думкою?

1). Рольова гра «Діалоги з Б.Бігуном».

Учень. Чому К.Рансмайр руйнує «чужий текст»?

Б.Бігун. «…це руйнування є формою протесту проти сприймання духовних цінностей як абсолютних, раз і назавжди даних».

Учень. Яким бачиться майбутнє у постмодерністській картині світу?

Б.Бігун. «У постмодерністській картині світу не залишається (або ще не знайдено) місця для Бога, але не залишається його і для живої реальності, тож майбутнє бачиться … як нескінченне і всеосяжне руйнування».

Учень. До чого може привести таке «руйнування культури»?

Б.Бігун. Можливо, «… в світі запанує мовчання, схоже на те мовчання, що настало в художній реальності завершальних сторінок «Останнього світу», коли кожна історія виявилася переповіданою «до самого свого кінця».

Учень. У чому переконує критичний підхід до ідеї абсолютизації тексту?

Б.Бігун. «Текст є лише частиною буття, що його домагання стати над буттям невиправдані… Значення, які випромінюються найдовершенішим людським текстом, не можуть бути прирівняні до божественної творчості».

V.        Домашнє завдання. Усний твір «Мої враження від роману К.Рансмайра «Останній світ».

Марія Дейна

учитель-методист Ківерцівської ЗОНІ І-Ш ст. № З Волинської області

Сторінка: 1 2Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru