Звуки старовинного романсу (за повiстю Олександра Пушкiна «Заметiль»)

Твір розміщено в Шкільні твори для 5 класу від Tvir в Среда 8 июня

Повiсть О. С. Пушкiна «Заметiль» входить до складу циклу «повiстей Бєлкiна», написаного пiд час розквiту творчостi цього видатного росiйського письменника — у знамениту Болдiнську осiнь.

О. С. Пушкiн вiдомий усьому свiту насамперед як поет. «Заметiль» та iншi повiстi циклу доводять, що вiн водночас є i талановитим прозаїком, але не дивно, що у його прозi вiдчувається багато вiд поезiї. Можна ще сказати — вiд пiснi. Взагалi на слова його вiршiв написано багато романсiв та пiсень.

У повiстi «Заметiль» з самого початку вiдчувається спорiднений з музикою настрiй. Не випадково О. С. Пушкiн помiстив як епiграф вiршi iншого вiдомого росiйського поета — Жуковського, що теж був автором текстiв багатьох романсiв.

Сюжет «Заметiлi» також має багато спiльного зi старовинними романсами, у яких часто згадувалося i нерiвне кохання, i примхи долi

й навiть просто заметiль, як така.

Дочка дрiбного помiщика, Марiя Гаврилiвна, закохалася у звичайного прапорщика i змовилася з ним утекти та обвiнчатися потай вiд батькiв. Через заметiль, що почалася, та хвилювання вона знепритомн iла — її обвiнчали помилково з iншою людиною. Про це вона дiзналася лише через кiлька рокiв, а Володимир Миколайович заблукав i приїхав до церкви запiзно. Повернувшися додому, Марiя Гаврилiвна захворiла. Батьки зглянулися на її вмовляння й дали свою згоду на шлюб з Володимиром, але її коханий, пiсля пригоди iз заметiллю, вже сам одружуватись не схотiв i поїхав у армiю, де потiм загинув. Нещасна наречена довго сумувала, але, зрештою, закохалася знов у полковника Бурмiна, який, виявляється, випадково одружився з незнайомкою через ту саму заметiль, тож насправдi саме вiн виявився її законним чоловiком. Отак пожартувала з героями повiстi примхлива доля!

Отже, i настрiй повiстi, i сюжет, i навiть романтичнiсть iсторiї, що сталася з героями твору, спорiднює з романсами пушкiнську «Заметiль».

Коли цю повiсть читаєш, може здатися, що за рядками її сторiнок звучить чарiвна музика — звуки старовинного романсу.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Звуки старовинного романсу (за повiстю Олександра Пушкiна «Заметiль»). Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru