Зображення селян у збiрцi Iвана Тургенєва «Записки мисливця»

Твір розміщено в Шкільні твори для 5 класу від Tvir в Вторник 7 июня

Збiрка нарисiв «Записки мисливця», завдяки якiй iм’я I. С. Тургенєва стало широко вiдомим у лiтературних колах, вийшла 1852 року. Книга викликала широкий суспiльний резонанс: гнiвний осуд з боку прибiчникiв крiпосництва i схвалення передовими колами росiйської iнтелiгенцiї.

О. Герцен з приводу книги писав: «Нiколи ще внутрiшнє життя помiщицького будинку не виставлялось на загальне висмiювання, ненависть i зневагу». Цi слова найбiльшою мiрою стосуються оповiдань «Бурмiстр» та «Два помiщики».

Iз великою прихильнiстю i доброзичливiстю письменник змальовує непересiчнi типи селян у нарисi «Хорь i Калинич».

Чудовий твiр «Бiжин луг» захоплює колоритними постатями дiтей. Письменник передає мовою хлопчикiв яскравi фольклорнi оповiдi, показує, як у селянському середовищi мiфологiчне мислення витiсняєть ся елементами реалiстичного свiтосприйняття.

Поетичне вiдтворення мандрiвного паломництва як втечу вiд крiпацтва зображує Тургенєв у нарисi «Касян з Красивої Мечi».

Письменник змальовує селян не тiльки як покiрливих рабiв. У нарисi «Вiдлюдник» Тургенєв вiдтворює зростання незадоволення селян своїм злиденним становищем. Голод, безправнiсть, злиднi, побори були оприлюдненi як факти реальної дiйсностi, що змушували селян прагнути знищення крiпацтва.

Нарис «Живi мощi» був уперше надрукований у збiрцi «Складчина» на користь потерпiлих вiд голоду селян Самарської губернiї. Письмен ник показує мученицьке життя жiнки-калiки, здатнiсть її з християнсь кою покiрнiстю i терпiнням приймати тяжку долю i нести свiй хрест.

Тургенєв уперше в росiйськiй лiтературi з великою художньою правдивiстю показав багатство народної душi, талановитiсть простого народу, мужнi характери людей, здатних зберегти почуття власної гiдностi, прагнення розвиватися, вiру в краще життя. Читача приваблює широко вiдтворене життя суспiльства, яскрава галерея чоловiчих, жiночих та дитячих образiв.

Письменник зображує «почуття природи», сприйняття її людьми неписьменними i виявляє, що почуття у них таке ж сильне й красиве, як i у освiчених людей, до яких належить оповiдач. «Записки мисливця» — книга, яка приваблює читача вишуканiстю мови — живопис ною i музичною.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Зображення селян у збiрцi Iвана Тургенєва «Записки мисливця». Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru