Зміни у ставленні до казці

Твір розміщено в Зразки шкільних творчих робіт від Tvir в Вторник 27 августа

Перелом у ставленні до казці настає аж наприкінці XVII століття і віднаходить своє розвиток в XVIII веке60. Реформи Петра, вступ Росії у число великих європейських держав, розвиток міждержавних культурних зв’язків із Європою, створення великої промисловості — усе це призводить до крахові старого феодально-патриархального способу життя на Русі. Церковна культура починає втрачати свій вплив і значення, з’являється нова, світська культура і світська література. Ця нова світська література не мала ще традицій, вона створювалася наново. Але база була, цю базу — словесне мистецтво народу, що завжди мало найголовніше своїх проявах внецерковный, котрий іноді противоцерковный характер. Саме цим пояснюється середньовічне заборона розповідати казку.

З кінця XVII століття починається швидке зростання шару середнього та малого міського люду. Тут створюється попит на письмову розповідну літературу, що було не лише розповідати, а й читати.

Благочестиві повісті середньовіччя перестають задовольняти літературним запитам цього середовища. Перші віяння надходять із Західної Європи — й проникають до нас через Польщу. Як не дивно, але першими упорядниками оповідальних збірок були церковники. У католицькому богослужінні вважають у церквах вимовляти повчальні проповіді.

Проповіді ці бували абстрактні, нудні, вже з початком проповіді парафіяни часто розбігалися. Щоб утримати їх, щоб примусити їх слухати, проповіді уснащались розповідями, яким надавалося якесь повчальне чи релігійно-філософське тлумачення.

З метою такого використання створювалися збірники оповідань. Ці збірники для фольклористів — дорогоцінні скарбниці. Розповіді у яких значною мірою фольклорного походження.

Їм стала вельми поширеною, були дуже популярні, переводилися мовами Європи — й сягнули нас. Вказівки на літературу див.: Російська література і фольклор.

XI — XVIII ст. Л.

, 1970, з. 69—86 (гол.

«Народна поезія межі нової доби» (XVII в.) — ред.). Я назву лише окремі, найважливіші.

Одне з найбільших таких збірок — це «Велике зерцало». Він виник Нідерландах латинською мові під назвою Speculumexemplorum — ‘Дзеркало прикладів*. Під «прикладами» порузумівались розповіді, яким надається повчальний сенс. Збірник прикладів, з яких уяснялись і иллюстрировались ті чи інші становища произносившихся в церквах проповідей.

Так, на Заході зв Україні. Польський текст — 2300 оповідань, російський — менше половини.

Переклад не механічний, він адаптований, звільнено з католицизму. Склад збірника: 1. Религиозно-поучительные повісті, у яких великій ролі грає діва Марія, котра рятує від спокус і бід. Наприклад: якийсь єпископ, отримавши влада, віддається мирським гріхів і спокусам. Марія збирає суд з мерців, праведників, які поховані; піднімаються їх мощі, вони засуджують єпископа до страти, ангел рубає йому голову.

Інший приклад: якась молода воїн, хороший і цнотливий, за порадою диявола загоряється нечистої пристрастю зі своєю пані. Він освічується їй у своєму почутті, вона відкидає його.

Цією пристрастю він мучиться більше року й, нарешті, звертається по пораду до старцу-пустыннику. Старець радить йому сто раз помолитися діві Марії. Він цей робить. І тепер раз, виходячи з церкви, він бачить прекрасну жінку, що тримає його коня.

Жінка запитує, гарна вона зв подобаються ця комісія їй. Він відповідає: «Ніколи бачив такий жінки». Тоді в ній йдеться: «Хочеш чи ти бути моїм нареченим?» Вони відразу обручаются. Вона обіцяє йому шлюб.

Але що він вмирає. Прекрасна жінка Марія, а шлюб означає смерть (Гудзій, 361).

1) Шлюб і смерть в обрядах. 2) Жінка просто інша жінка, а не богородиця.

3) У Боккаччо чоловік велить задушити юнака (?). 2. Повісті типу анекдоту. Людина злоречивая і непокірлива дружина. Щоб випробувати її, чоловік забороняє їй купатися у брудної калюжі надворі.

З норовливості вона це робить. Як кара чоловік забирає в неї всі наряди.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Зміни у ставленні до казці. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru