Зів’яле листя, або Як написати твір за лірикою І. Франка

Твір розміщено в Іван Якович Франко від Tvir в Суббота 26 сентября

Ви знаєте, що таке інтимна лірика? Так, це вірші про кохання. Про його радощі та про його муки. Бо відколи існує людина, існує кохання — чисте, благородне почуття. Проте кохання у Франка було не дуже вдалим. Як приклад тому — збірка «Зів’яле листя». Але не варто ототожнювати ліричного героя із самим автором. Збірка «Зів’яле листя» — це не тільки інтимна лірика І. Франка. Тут ми знайдемо і чудові приклади лірики пейзажної. Природа ніби виступає живою, дихає, Кохає разом з автором. Разом з тим пейзажні етюди тІсно переплітаються з роздумами ліричного героя: В зів’ялих листочках хто може вгадати Красу всю зеленого гаю? Хто взнає, який я чуття скарб багатий В ті вбогії вірші вкладаю? Побачили, скільки думок в одній строфі, і одночасно яка простота? Зараз давайте згадаємо композицію збірки «Зів’яле листя». Вона складається з трьох  «жмутків». Що вам це слово нагадує? Так, слово «смутки». У «Першому жмутку» ми бачимо перші сумніви у конанні, перші смутки. А коли читаємо третього, останнього «жмутку», то ніби чуємо зломлений невдалим коханням голос поета, який промовляє: Годі ридати і плакати тяжко. Час нам зо сцени зійти. Кохана , а це, як відомо, була Ольга Рошкевич, «надірвала»  серце ліричному герою, і з нього Ллється не кров, а пісні, тужливі і сумні. Для поета це справжня трагедія, трагедія закоханого серця. В уста ліричного героя Франко вклав чудові вірші. Хоча в них і відчувається безнадія:

 • Як почуєш вночі край свойого вікна,
 • Що шось плаче і хлипає важко,
 • Не тривожся зовсім, не убавляй собі сна,
 • Не дивися в той бік, моя пташко!

У  ліриці  Франка переплітаються  не  тільки інтимні, не тільки пейзажві, а ще й фольклорні мотиви. Пам’ятаєте?

 • Ой ти, дівчино з горіха зерня,
 • Чом в тебе серденько — колюче терня?
 • Або «Червона калино, чого в лузі гнешся»?

Це відомі народні пісні, але написані на вірші Франка. Якщо ви пам’ятаєте з його біографії, Франко дуже захоплювався народною творчістю, збирав фольклор. Причому цим він займався ще з юнацьких років. Але давайте повернемося до нашого твору, який буде називатися «Трагедія закоханого серця в ліричній драмі 1. Франка «Зів’яле листя». У вступі бажано було б висловити своє враження від поезій Франка. Це вірші, тим більш про кохання, яке вже до вас прийшло або ще чекає слушного моменту, щоб «напасти» зненацька. Тому думки про це у вас, я гадаю, будуть. В основній частині треба проаналізувати кілька віршів. Тільки кілька, а не кільканадцять: у нас не поетичний щоденник, а твір- Разом з цим це повинен бути не сухий аналіз. Не бійтеся висловлювати свої думки, почуття, враження. Один вірш — це біль ліричного героя, другий — слова невимовного, безнадійного кохання. Не забувайте, що ми пишемо про трагедію, і не просто про трагедію, а трагедію кохання. Можете як приклад використати такий вірш:

 • Я понесу тебе в душі на дні,
 • Облиту чаром свіжості й любові,
 • Твою красу я переллю в пісні,
 • Огонь очей в дзвінкії хвилі мови.
 • Коралі уст у ритми голосні…

Не забудьте про шедевр лірики Франка — «Чого являєшся мені у сні?». Деякі вчителі пропонують писати і про пейзажну лірику, і про фольклорні мотиви. Згадайте і про це. Спробуємо.

 

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Зів’яле листя, або Як написати твір за лірикою І. Франка. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет »

  Нові твори

  Чому б Вам не залишити свій комертар?

  Ви не можете відправити коментар анонімно зареєструйтесь будь ласка.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru