З чого починається батьківщина. Твір на морально-етичну і патріотичну теми

Твір розміщено в Твори на морально-етичні теми від Tvir в Понедельник 26 октября

День у день ось вже вісім років мене проводжає до школи і зустрічає після іанять бабуся. Звуть її Анастасія Деонтіївна. Це мати мого батька. До виходу на пенсію вона працювала вихователькою у дитячому садку. Бабуся вміє малювати, ліпити з пластиліну, а ще вона рукодільничає: шиє, вишиває. Як каже моя матуся, на Анастасії Леонтіївні тримається наш дім. А готує обіди — пальчики оближеш! Моїх друзів-восьмикласників вже давно ніхто до школи не проводжає і тим більше не зустрічає зі школи. Одного разу хтось із однокласників кинув на мою адресу: «Матусин синок!» Я не образився, але виправив: «Бабусин онук». Мені з бабусею цікаво. Поки ми йдемо до школи або повертаємося додому, вона розповідає новини; почуті по радіо або прочитані у газеті, згадує курйозні історії з життя нашої родини і свого. Отже, ми з бабусею друзі. Так само турботливо, любовно бабуся опікується моїми батьками. «Та що ми, діти? — відбувається жартами батько. — Чи мало тобі турбот з нашим Ді-мою?» «Якщо це і турботи, то приємні!», — звичайно відповідає бабуся.

Одного разу після обіду зарядив сильний дощ, а мати як на те пішла на роботу без парасольки. Бабуся журилася: як же Аллочка (моя мати) добереться додому! Дивлюся — бабуся зазбиралася. На моє питання, куди можна йти у таку погоду, пояснила: «Піду зустрічати Алл очку і прихоплю для неї парасольку…»

Якось я вийшов зі школи і не побачив на звичному місці свою бабусю. Трошки почекавши, я вирушив додому. Там я дізнався сумну новину: бабусю забрала | серцевим нападом «швидка». Ми по черзі чергували у палаті у бабусі, а батько, який ніколи яєчні собі не підсмажать, раптом спеціально для бабусі приготував якесь особливе яблучне пюре. Рецепт вичитав у календарі «Здоров’я». «Кажуть, людям із хворим серцем яблука корисні», — пояснив він бабусі. Минув час, бабусю виписали, і ось ми знову йдемо з нею звичним маршрутом. «Як добре, Дімо, що у нас така дружна родина. Будь-яке лихо подолаємо разом, — сказала бабуся. — Якби всі родини були такими міцними, у нас була б країна щасливих людей. Тепер ти зрозумів, Дімо, з чого починається батьківщина? З міцної родини, де кожен турбується один про одного».

 

Сподобався твір? Збережи в закладках - » З чого починається батьківщина. Твір на морально-етичну і патріотичну теми. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет »

  Нові твори

  Чому б Вам не залишити свій комертар?

  Ви не можете відправити коментар анонімно зареєструйтесь будь ласка.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru