«Я питаю у вас» (Думки після прочитаного)

Твір розміщено в Твори на морально-етичні теми від Tvir в Вторник 30 ноября

Одного разу по радіо я почув пісню на слова Віктора Баранова. Вона вразила мене до глибини душі, і це спонукало мене до пошуків тексту. Слова тексту вразили мене, мабуть, тому, що торкалися якихось струн моєї душі і були співзвучними моїм думкам.

Так хотілось, аби ця пісня звучала частіше, щоб до кожного дійшов її зміст, щоб українці стали себе поважати за те,

 • І що в нас є душа, повна власних чеснот і щедрот,
 • І що є у нас дума, яка ще од Байди нам в’ється,
 • І що ми на Вкраїні — таки український народ,
 • А не просто юрба, що у звітах населенням зветься.

Риторичні питання, до яких вдається автор, ще більше підкреслюють важливість у момент великих перетворень знайти себе в цьому світі: «Запитаймо у себе, відколи, з якої пори, почали українці себе у собі забувати?», «То вкраїнці ми з вами — чи як?»,.«Ради кого Шевченкові йти було в Орські степи?» Ці питання звернені до нас усіх і спрямовані на наше самоусвідомлення. Нам треба хоча б самому собі дати відповіді на ці питання. Бо як тоді жити далі: І хіба не зотліє на тлін українство між нами, Коли навіть на згарищі долі й зорі Кобзаря Ми і досі спокійно себе почуваєм хохлами?

А мені хочеться до поетових рядків додати: поважаймо себе! Хто ж з інших народів поважатиме нас, коли ми самі себе не поважаємо та час від часу демонструємо свою неповагу до себе (а може, й до всього світу): то наші журналісти запопадливо переходять на російську у розмові з нашим-таки «землячком», то починаємо репетувати: «Геть москалів!»

Поважаймо себе настільки, щоб добре вчити в школі українське слово, бо всі ми — діти України. Ввічливим, милозвучним словом вшановуймо поважних і знаних людей, не дбаючи при цьому про те, якою.мовою вони скажуть у відповідь слово подяки. Ось так я розумію високе духовне покликання українського слова в устах українців.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » «Я питаю у вас» (Думки після прочитаного). Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru