«Хотiв би жити знов у горах…» (за поезiєю Джорджа Байрона)

Твір розміщено в Твір з літератури 5 клас від Tvir в Понедельник 6 июня

Так написав великий англiйський поет Джордж Байрон. Аристок рат за походженням, успадкував титул лорда. Закiнчив аристократич ну школу, Кембриджський унiверситет. Це був великий трудiвник духу, знав безлiч мов, залишив велику лiтературну спадщину. Цiкаво, що батькiвщиною поета була Шотландiя, країна такої ж романтичної, героїчної iсторiї, як i Україна. I дiйсно, у XIX столiттi, коли жив поет, цi країни — далека Шотландiя i наша Україна дiйсно були овiянi романтичною славою. Не випадково i генiй росiйської лiтератури О. С. Пушкiн, i англiєць Байрон звертаються до образу Мазепи — славетного україн-ського гетьмана.

Забезпечене i спокiйне життя Байрон, який успадкував бунтiвний дух своїх шотландських предкiв, промiняв на визвольну боротьбу грецького народу проти турецького поневолення. За легендою Байрон наказав своє серце поховати у Грецiї.

Такого ж бунтiвного духу сповнена i його поезiя — «Хотiв би жити знов у горах…» Поет був романтиком, тож i вабили його «темнi урвища i хребти», «пустка дика й хмура», «небо грозове». Саме дика, незаймана природа, грiзна i велична у своїй первозданностi, вабить лiричного героя. Вiн ладен промiняти вищий свiт, де людина не може лишатися собою, а вимушена лукавити, брехати, пристосовуватися, на життя наодинцi з природою, де виявляються кращi риси людини, вiдбувається перевiрка на мiцнiсть. Саме «грозове небо», яке завжди є фоном бунтiвних, неспокiйних натур, вабить його. А його iдеалом є орел — вiн не боїться сонця й лiтає вище за всiх птахiв. Для поета — це висота духу, необтяженого земними клопотами i надiленого «незлобним серцем».

Сподобався твір? Збережи в закладках - » «Хотiв би жити знов у горах…» (за поезiєю Джорджа Байрона). Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru