Власна оцінка діяльності київських князів Володимира і Ярослава

Твір розміщено в Твори - Усна народна творчість від Tvir в Суббота 23 января

На мою думку, київські князі Володимир і Ярослав — величні постаті нашої історії та національної культури. Плодами їхньої діяльності український народ користується донині. Князь Володимир об’єднав усі руські землі та прилучив деякі нові, зміцнивши Київську державу. Кордони Русі сягнули від мальовничих гір Карпатських до суворого Кавказу, а на півночі «у до Волги, до великих озер, що недалеко від Петербурга. Я найбільше ціную у діяльності Володимира релігійне реформаторство. З його іменем пов’язане впровадження християнства. Саме він стає першим володарем, який зосередив свою увагу на впорядкуванні внутрішніх справ Київської Русі: будуються храми, формуються нові відносини між князем та воєводами і боярами. Те, що розпочав Володимир, у часи його сина Ярослава розвинулося, розквітло повним цвітом, дало йому славу і безсмертя.

Ярослав Мудрий дбав про поширення християнської віри, про справи церкви, розвиток освіти і культури. На знак перемоги над печенігами князь заклав нове місто київське, обгородивши його валами й укріпленнями, поставив муровану браму з церквою Благовіщення, покриту золоченою бляхою. Так увійшли в історію Золоті ворота. Цього року я мала нагоду на власні очі побачити творіння часів князя Ярослава. Найбільше мене вразила Софія Київська — її велична архітектура, майстерно виконані мозаїки і фрески. Не можу не згадати про любов Ярослава до книг. Він читав вдень і вночі, велику увагу приділяв перекладам. Саме цей князь заснував перші школи в Київській Русі.

Я вважаю, що князь Володимир зорав землю, підготував її, хрещенням просвітив. Ярослав же засіяв словами мудрості серця вірних людей, а ми сьогодні пожинаємо плоди їх діяльності. І кожного дня, хрестячись, дякую Володимиру за те, що я — християнка. Беручи до рук книгу, думаю, що це — найбільший скарб, який прийшов до нас з часів Ярослава Мудрого.

 

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Власна оцінка діяльності київських князів Володимира і Ярослава. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru