Вітмен ‘Я блукаю і кличу душу свою…’ (за збіркою поезії В. Вітмена ‘Листя трави’)

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Суббота 8 марта

Творчість великого американського поета-новатора Волта Вітмена стала своєрідною поетичною Біблією. Вітмен вірив у пророче покликання поета, який приходить на землю оновити її, «коли втрачають зміст слова і предмети». Своє нове поетичне світобачення поет втілив у збірці поезій «Листя трави». Цей твір — свідчення космічності, епічної всеосяжності поетичного світобачення Вітмена. Водночас це виклад програми радикальної перебудови Всесвіту, відкриття і обожнювання Людини і Природи. Головним героєм є сам поет, який стає втіленням нового, вільного Людства:

Осторонь метушні стоїть моє Я,

Стоїть раде, привітне, співчутливе, єдине.

Звідки ж береться внутрішня досконалість поета? Образ «літньої травинки» символізує новий Всесвіт, в основі якого не далеке холодне Небо, а теплий живий рідний зелений світ. «Брунатні мурахи», «незліченні стебла», «чоловіки та жінки» — все живе у ньому за одним законом.

Вірмен використовує художній прийом «каталогу», об’єднуючи численні образи людей, тварин, комах, і стверджує гармонію всього живого. Поет веде діалог зі своєю душею, яка підказує йому, «що основа творіння — це любов». А джерелом любові поета є Земля:

Тільки торкнуся землі ступнею.

Звідти так і зринуть сто любовей…

А «небесні закони ще треба доробляти і виправляти» — вважає поет:

Зухвале сонячне світло,

Ти освітлюєш тільки поверхні,

а я виявляю і поверхні, і глибини.

Поет пропонує відкинути старих богів, бо найвища цінність — це Людина. З чого складається її «Я»? З дійсності і часу, які приймає поет, з землі і моря («Я частинка твоя невіддільна, я одна твоя хвиля і всі твої хвилі одразу»), з душ усіх людей («Я всіх вас знаю, я зазнав багато мук, сумнівів, розлук, безвір’я»), з невідомості («це не хаос, не смерть — це форма, єдність, це плин… це вічне життя, це Щастя»). Поет вірить у своє безсмертя, бо він заповідає себе землі, «щоб прорости травою». Отже, тільки досконале, духовно повне і гармонійне Я-травинка може бути основою нового Всесвіту, а не далекі небесні закони — вважає Вітмен.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Вітмен ‘Я блукаю і кличу душу свою…’ (за збіркою поезії В. Вітмена ‘Листя трави’). Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru