Висміювання безпідставних претензій на аристократизм у комедії Мольєра ‘Міщанин-шляхтич’

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Четверг 8 декабря

Висміювання безпідставних претензій на аристократизм у комедії Мольєра «Міщанин-шляхтич»

І. Мої почуття під час читання п’єси та перегляду комедії Мольєра (задоволення від смішного тексту, чудової гри акторів, цікавого сюжету; комедія актуальна, бо й зараз живуть такі ж дурнуваті й пихаті люди, як пан Журден).

ІІ. Головний герой комедії Мольєра «Міщанин-шляхтич».

1. Марнославні бажання буржуа Журдена стати шляхтичем (захотів на старості здобути й титул, і звання, навчитися аристократичних манер; він «хоче вибитися з нікчемності»).

2. Пародійне зображення намагань Журдена робити все, «як у знатних панів» (завів цілий штат учителів, які сміються з нього; придбав собі «вірного друга» графа Доранта; замовив дорогий одяг, в якому мав смішний вигляд; хибне розуміння культури, що призводить до втрати людської гідності).

3. Позитивні риси Журдена (всьому вчиться; від природи тямущий, довірливий; знає ціну копійці, розуміється на людях; має ясність думки, оптимізм, кмітливість, але пиха й марнославство позбавляють здорового глузду).

4. Втрата Журденом особистості (схиляється перед удаваними кумирами; губить свою людську гідність; висловлює презирство до людей свого стану; відвертається від рідні; відмовляє нареченому дочки, бо той не шляхтич; придумує собі «даму серця»; переконаний у тому, що людське почуття можна купити).

ІІІ. Чого навчає нас комедія Мольєра? (насамперед, людської гідності, порядності; не втрачати свого обличчя, не створювати собі вдаваних кумирів; прагнути гідних цілей і шукати справжніх друзів).

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Висміювання безпідставних претензій на аристократизм у комедії Мольєра ‘Міщанин-шляхтич’. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru