Відповіді до теми: «Літературна спадщина Івана Котляревського»

Твір розміщено в Твори з зарубіжної літератури від Tvir в Четверг 8 декабря

1. Чому І. Котляревський образився на Максима Гіарнуру?

Конотопський поміщик М. Парпура 1 ’798 року видав за власні кошти три пер­ші частини «Енеїди» І. Котляревського. Парпура не привласнював твір Котля­ревського, він на титульній сторінці написав: «Енеида, на малороссийский язык перелицованная И. Котляревским», а далі добавив: «Иждивением М. Парпуры». Автор поеми був дуже незадоволений, що без його згоди видано «Енеїду». Образа була настільки велика, що у третій частині він написав такі слова:

«Якусь особу мацапуру Там шкварили на шашлику…»

За те, що він віддавав «чуже в печать» і «чужим пустився промишлять». Хоча така критика несправедлива. Парпура не мав ніякої вигоди, його вчинок заслуговує на похвалу.

2. Назвіть джерела «Енеїди».

Основними джерелами «Енеїди» є реальна дійсність того часу та народна твор­чість. Побічними джерелами можна вважати бурлескну та сатиричну літератури XVIII ст., інтермедії до шкільних драм, жартівливі ліричні вірші.

3. Які проблеми порушує у своєму творі І. Котляревський?

І. Котляревський висміює паразитизм, хабарництво, пияцтво, моральну нікчемність представників панівних класів. У творі «Енеїда» він порушує пробле­ми соціальної нерівності, честі та обов’язку перед Вітчизною, дружби й кохання.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Відповіді до теми: «Літературна спадщина Івана Котляревського». Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru