Tвори по картині

Твір розміщено в Шкільний твір-роздум і твір-опис від Tvir в Пятница 5 июня

В. Сєров.   «Дівчинка з персиками. Картина «Дівчинка з персиками» — один з перших добутків В. А. Сєрова. На картині зображена дочка відомого промисловця й купця Сави Мамонтова — Віра Мамонтова. Засмагла дівчина пильно дивиться на глядача з полотна. У неї великі й темні очі з таємним вогником. Можна подумати, що дівчина задумала якусь витівку, здається, що в серйозно стислих губах таїться натяк на лукавство. Вся картина залита сонячним світлом, і створюється враження, що тільки рама заважає йому вилитися. Світло заливає всю кімнату, грає різнобарвними відблисками на стіні, на меблях, на свічнику, що видніється праворуч, на срібному ножі, що лежить на білосніжній скатертині. Загальне тло картини холоднувато-блакитнувате, тому дуже чітко виділяється смаглява особа дівчини, яскраво контрастують теплі тони червоного банта на грудях, що лежать на столі свіжі персики й листи. Вся картина насичена енергією, рухом, молодістю, все дихає свіжістю. Навіть поза дівчини виражає нетерпіння, начебто вона на кілька секунд присіла за стіл. Картина «Дівчинка з персиками», написана в 1887 році, уразила тодішню Москву, але по закінченні більше 100 років вона так само дивує новизною й заворожує своєю поривчастістю в сполученні зі спокоєм і шляхетністю.

 

Портрет А. С. Пушкіна кисті О. Кипренского. Орест Кипренский уважається одним із кращих портретистів Росії початку XIX століття. Цей художник, як ніхто іншої, умів відбити щиросердечний світ людини. Кисті Кипренского належить цілий ряд портретів, які дають нам подання про людей тієї епохи. Історія знаменитого портрета Пушкіна, написаного Орестом Кипренским, дуже цікава. Він був замовлений художникові іншому великого поета — Антоном Дельвигом. Кипренскому вдалося створити образ поета, по відкликаннях сучасників, дуже близький до реального. Пушкін зображений у сюртуку й плащі, накинутому на одне плече, тобто одягненим по моді того часу. Художник підібрав таке висвітлення, при якому особливо чітко видна голова* поета. На смаглявій особі Пушкіна лежить печатка натхнення. Можна подумати, що поет обмірковує черговий вірш. Звертає на себе увага те, що поет невеселий. У його погляді читається сторожкість, губи напружено стислі, і їхній злам свідчить про багатий життєвий досвід Пушкіна. Однак витончені руки поета спокійно складені на груди, немов Пушкін в урочистому спокої сумує чекає виконання своєї  долі. У правому верхньому куті полотна зображена бронзова фігура музи з лірою в руках. Саме ця деталь підкреслює головне, що хотів виразити художник, — Пушкін і натхнення нероздільні, а муза, що поет нерідко згадував у своїх добутках, — нерозлучна супутниця автора геніальних віршів і великої прози. Портрет А. С. Пушкіна кисті Ореста Кипренского визнаний одним із кращих, створених при житті поета. Поет високо оцінив роботу художника, однак уважав, що Кипренский прикрасив його зовнішність. Сьогодні ми можемо скласти враження про зовнішність Олександра Сергійовича Пушкіна тільки по існуючих портретах поета. Мені здається, Орест Кипренский ближче інших художників підійшов до рішення, здавалося б, нерозв’язної проблеми — показати душу великого російського поета засобами живопису.

 

В, Пукирев. «Нерівний шлюб» (твір по картині). Василь Володимирович Пукирев — відомий росіянин живописець, що прославився жанровою картиною «Нерівний шлюб», написаної в 1862 році. У ті часи проблема безправ’я жінки стояла дуже гостро. У російському суспільстві все частіше лунали голоси в захист жіночої рівноправності. Цю тему у своїй творчості розвив і художник Пукирев. Сюжет картини — нерідко по тим часам життєва драма: нерівний шлюб. Юну дівчину видають заміж за багатий старого. Зовнішність нареченої чарівна: у неї ще не оформилися, по-дитячому м’які риси особи, гарні очі. Наречена бліда, імовірно, вона близька до непритомності. Літній наречений робить неприємне враження: у нього невиразні тьмяні очі, гидливо відстовбурчені губи. Ця людина звикла наказувати. Долю дівчини легко вгадати: вона стане іграшкою в будинку багатого й владного старого. Художник з великою силою зобразив другорядні персонажі картини. Всі ці люди, що з’явилися в церкву на обряд вінчання, вважають подібний шлюб справою саме собою що розуміє: їхньої особи виражають байдужість або холодна цікавість. Нареченна, що, швидше за все, від всієї душі ненавидить і боїться свого майбутнього чоловіка, нівідкіля чекати допомоги: на стороні нареченого закон не тільки земний, але й небесний — адже обряд благословляється церквою. Лише один із присутніх — парубок — своїм видом виражає мовчазний протест: на його особі читається докір, його руки схрещені на груди. Василь Володимирович Пукирев з неперевершеним талантом художника-реаліста запам’ятав на полотні драму знедоленої юної істоти.

 

 

 

Словниковий пошук:

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Tвори по картині. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет »

  Нові твори

  Чому б Вам не залишити свій комертар?

  Ви не можете відправити коментар анонімно зареєструйтесь будь ласка.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2019 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru