Твір з народознавства Усім деревам дерево

Твір розміщено в Початкові класи. 1-3 клас від Tvir в Пятница 30 октября

Про те, що дуб — усім деревам дерево, наші пращури знали з давніх-давен. Особливою пошаною користувалися дуби, які Перун позначив своєю міткою-блискавкою. Священні дуби росли, як правило, на берегових кручах. їх було видно здалеку. І досі Дніпрові води вимивають з ліску величезні морені стовбури зі слідами магічних язичницьких дійств. Є письмові свідчення візантійських істориків, що в X столітті на острові Хортиця ріс величезний дуб, який мав особливе пошанування від наших предків-язичників. До цього дуба приносили у жертву півнів, шматки хліба, м’яса «і що має кожний, як того вимагає від нього звичай». Отож із давніх-давен дуб — ознака сили, святості, найвищої шани. Довкола дубів відбувалися ігри, що супроводжувалися спеціальними піснями. Цей обряд символізував розквіт природи, початок літа.

Оспіваний у народних думах та піснях дуб був символом молодого козака. Чом дуб не зелений? — Лист хмара прибила; Козак невеселий — Лихая година. Зображення дубових гілок бачимо на пам’ятниках героям, дубового листя — на багатьох високих нагородах, а дуби-старожили взяті на облік і повсюди охороняються законом. Нині на Рівненщині в урочищі Юзефине є дуб, якому понад 1300 років. Опалений блискавицями, овіяний вітрами віків, цей велетень ще плодоносить. Мабуть, під тихий шелест його листя гарно думати про минуле і прийдешнє нашого народу.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Твір з народознавства Усім деревам дерево. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет »

  Нові твори

  Чому б Вам не залишити свій комертар?

  Ви не можете відправити коментар анонімно зареєструйтесь будь ласка.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru