Твір по літературі Історична основа «Думи про козака Голоту»

Твір розміщено в Твори - Усна народна творчість від Tvir в Четверг 8 октября

Про мужніх захисників рідної землі наш народ складав пісні і думи. У найдавніших думах змальовано страждання українців у турецькій неволі, їхню втечу, прославлено воїнів-козаків — захисників рідного краю. У «Думі про козака Голоту» розкривається одна з найцікавіших і найтрагічні-ших сторінок історії українського народу — боротьба проти татарських нападників. Події, зображені в думі, належать до XVI-XVII століття. У ті далекі часи татарські та турецькі військові загони часто, зненацька нападали на українські села й міста, грабували й палили їх, а людей забирали в полон і продавали на невільничих ринках. Але український народ не корився лихим нападникам, мужньо боровся проти них. У цій боротьбі Особливо відзначилося козацтво. Козацьке військо не тільки боронило українські села й міста від татарських та турецьких нападників, але й само сміливо нападало на ворогів, визволяючи невільників.

У народних думах український народ прославив козаків, вірних захисників, справжніх патріотів батьківщини. «Відомо, що в пісні вилилася вся минула доля, весь справжній характер України, пісня і дума становлять там народну святиню, краще добро українського життя, в них горить любов до батьківщини, вилискує слава минулих подвигів», — писав про народну думу М. Добролюбов.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Твір по літературі Історична основа «Думи про козака Голоту». Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет »

  Нові твори

  Чому б Вам не залишити свій комертар?

  Ви не можете відправити коментар анонімно зареєструйтесь будь ласка.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru