Твір-опис Державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка

Твір розміщено в Шкільні твори для 4 класу від Tvir в Суббота 31 октября

Державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка була заснована в 1886 році і вважається однією з найбагатших книжкових скарбниць держави. Тут зберігається близько семи мільйонів томів, зібрана література з усіх галузей знань. Будинок бібліотеки створено в стилі ренесансу в 1901 році за проектом архітектора О. М. Бекетова. Над головним входом з провулка Короленка на другому поверсі розташовано просторий читальний зал, який освітлюють величезні аркові вікна з чудовим оздобленням. Розташовані вони серед пілястр. Інтер’єри парадних приміщень оздоблені різьбленням, ліпленням з використанням класичних деталей. У 1930 році до основного будинку було добудовано нове книгосховище. Але в роки окупації Харкова німецько-фашистськими загарбниками обидві будівлі були зруйновані. Післявоєнна реставрація відновила книжкову скарбницю держави в первісному вигляді. Наприкінці 70-х років було споруджено нове тринадцятиповерхо-ве книгосховище і п’ятиповерховий корпус з читальними залами.

Баштоподібній будівлі книгосховища для витонченості надано вертикального поділу, а рифлена поверхня стін оздоблена інкерманським каменем. Бібліотеку в різні часи відвідали Анна Ахматова, Павло Тичина, Володимир Сосюра, Михайло Зощєнко, Володимир Маяковський. Про це можна довідатися в краєзнавчому відділі, де зібрано цінний матеріал з історії краю. Під час публічних виступів у читальному залі грали Сергій Рахманінов, Олександр Скрябін. Я пишаюся тим, що живу в славному місті Харкові, де так багато історичних і культурних пам’яток.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Твір-опис Державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет »

  Нові твори

  Чому б Вам не залишити свій комертар?

  Ви не можете відправити коментар анонімно зареєструйтесь будь ласка.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru