Твір-казка Мудрий володар

Твір розміщено в Початкові класи. 1-3 клас від Tvir в Пятница 30 октября

Колись давно, коли на світі ще не було наших бабусь та дідусів, у величезному царстві мови жив володар Алфавіт. Він був дуже мудрий і мав багато синів і дочок — букв. Родина Алфавіта була дружною. Усі букви любили читати, співати, танцювати. Сусідами царя Алфавіта були князі Архаїзм та Неологізм. Жили вони мирно, але потім все ж таки посварилися. Сварка виникла через те, що кожен з князів хот^в довести свою перевагу перед іншим. Вони довго сперечалися, хто з них потрібніший і кого більше поважають. Ніхто не хотів поступитися: настільки були впевнені у своїй правоті. Через деякий час князі оголосили один одному війну.

Почув про це цар Алфавіт і вирішив примирити сусідів. Ось що він їм сказав: — Які ж ви дивні, мої сусіди, мої друзі! Ви ж мудрі князі, а посварилися через дурницю. Ви всі мені однаково необхідні, всіх я вас поважаю і люблю. І ні на кого не маю зла чи образи. Хіба не потрібні нам архаїзми? Адже кожного дня ми їх використовуємо в своєму мовленні. З’являються нові поняття’явища — а з тим і нові слова. Отож необхідні нам і неологізми. Значить, ви однаково потрібні. А ви, шановні Архаїзм і Неологізм, не знали, простої істини, що не може бути майбутнього без минулого. І без вас була б дуже бідною лексика української мови, тому не треба сваритися! Жившо в злагоді

 

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Твір-казка Мудрий володар. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет »

  Нові твори

  Чому б Вам не залишити свій комертар?

  Ви не можете відправити коментар анонімно зареєструйтесь будь ласка.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru