Твір А. Конана Дойла — Строката стрічка (стисло)

Твір розміщено в Стислі перекази з української мови від Tvir в Четверг 3 марта

Твір А. Конана Дойла «Строката стрічка» входить до циклу творів про Шерлока Холмса, сищика надзвичайно талановитого і розумного. Оповідання ведеться від імені доктора Уотсона, одного Шерлока Холмса.
… В один квітневого ранку будинок Шерлока Холмса відвідала якась дівчина, клієнтка. Це була Еллен Стонер, головна героїня описуваних подій. Міс Стонер повідала Холмсу, що живе в маєтку свого вітчима, містера Ройлотта. Колись у неї була сестра, але вона померла два роки тому за досить дивних обставин. Перед трагічною подією дівчина часто чула вночі якийсь свист, а в ніч своєї смерті вона вибігла з кімнати з криком «Строката стрічка» і впала замертво. Причину її смерті з’ясувати так і не вдалося. Тим часом мати дівчат заповіла їм певний стан, з тією умовою, що грошима може користуватися і її чоловік, містер Ройлотт, але тільки до тих пір, поки дівчата не вийдуть заміж. Незадовго до смерті загибла дівчина збиралася вийти заміж … Міс Стонер підозрює вітчима, але ніяких доказів проти нього немає. До Шерлоку Холмсу її привело те, що одного разу вночі, ночуючи в кімнаті своєї загиблої сестри, вона почула дивний свист, який колись був передвісником однієї вже смерті.

Шерлок Холмс і доктор Уотсон попрямували в маєтку містера Ройлотта, і, поки він був у місті, обстежили всі кімнати. У кімнаті загиблої сестри, де через ремонт тепер жила міс Стонер, було виявлено багато дивного. Ліжко було пригвинчена до підлоги, щоб її неможливо було пересунути. Над ліжком висів шнур для дзвінка — викликати слугу, але дзвінок не працював. Поряд зі шнуром був отвір вентилятора, яке виходило чомусь не на вулицю, а в сусідню кімнату, де жив містер Ройлотт. З розповіді Еллен Стонер було відомо, що містер Ройллот колись жив у Індії і привіз звідти павіана, пітонів і пантеру. Багатьох здивувало те, що він палко захоплювався тваринами Індії. У кімнаті самого містера Ройлотта була виявлена батіг, залізний шафа-сейф для паперів і блюдце з молоком. Кішок в будинку ніхто не тримав …

Шерлок Холмс умовив молоду леді провести цю ніч не в домі, а в найближчій готелі. А в її спальні залишилися Шерлок Холмс і доктор Уотсон. Чекати довелося недовго. Раптово почувся дивний свист, а потім Холмс схопившись, став бити своїм ціпком по шнуру для дзвінка і кричати: «Уотсон, ви ведете, бачите її?» Несподівано з сусідньої кімнати пролунав страшний крик, який, здавалося, чула вся округа. Потім усе замовкло. Коли Шерлок Холмс і доктор Уотсон опинилися в кімнаті Ройлотта, їх погляду постала жахлива картина. Біля столу сидів містер Ройлотт. На колінах його лежала батіг, а сам він сидів, задерши підборіддя. У погляді мертвого чоловіка застигло безумство, а навколо його голови обвивалася якась плямиста стрічка. Це і була та сама «строката стрічка», про яку говорила загибла дівчина, за стрічку вона прийняла болотну гадюку, саму смертоносну індійську змію. Смерть від укусу подібної змії настає через десять секунд, а крихітний слід її зубів виявити майже неможливо.

Смерть від укусу подібної змії настає через десять секунд, а крихітний слід її зубів виявити майже неможливо.

Таким чином, Шерлок Холмс запобіг чергове вбивство — містер Ройлотт хотів убити і Елен, адже і вона найближчим часом збиралася заміж. А через те, що Шерлок бив своєю тростиною змійку, вона поповзла у зворотному напрямку й вкусила Ройлотта. Але, за словами Шерлока Холмса, непряма вина у смерті містера Ройлотта аж ніяк не лягла «важким тягарем» на його совість.

На цьому завершується твір А. Конана Дойла «Строката стрічка».

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Твір А. Конана Дойла — Строката стрічка (стисло). Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2018 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru