Тема Батьківщини О. Блока

Твір розміщено в * Теми творів для абітурієнтів від Tvir в Четверг 15 апреля

 Темі вірша відповідає його інтонаційному ладу, самому темпу поетичного мовлення. Він починається спокійно, навіть уповільнено, потім темп стрімко наростає, речення робляться короткими, у половину, а те й у третину поетичного рядка (наприклад: «Нехай ніч. Домчимося. Опромінимо багаттями»). Наростають окличні інтонації: у сімох строфах вірша автор сім разів вживає знак оклику. Поетичне мовлення тут гранично схвильовано. Це відчуття створюється і віршованим ладом тексту. Добуток написаний різностопним ямбом, що надає йому особливу динамічність і стрімкість, передаючи невтримний і страшний порив, вічний бій, трагічне наближення до загибелі. Вірш О. Блока про Росію, що пролунав в ті роки, коли доля її  неухильно наближалася до катастрофи, коли сама любов до Батьківщини знаходила внутрішній драматизм, звучить сьогодні дивно сучасно і виявляє нам зразок тієї мужньої всевидючої відданості своїй країні, що була сприйнята поетом від кращих традицій класичної російської літератури.

 

Сторінка: 1 2

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Тема Батьківщини О. Блока . Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru