Створення героїчного образу Захара Беркута

Твір розміщено в Іван Якович Франко від Tvir в Суббота 24 октября

Створення героїчного образу Захара Беркута є значним досягненням в літературі XIX століття. У ньому втілені найкращі риси трудящої людини, велика народна мудрість, незламна сила волі у боротьбі за свободу і щастя народу. Захар Беркут мудро керує тухольською громадою, всі свої знання, багатий життєвий досвід, сили і здоров’я віддає їй. Письменник, змальовуючи його образ, називає Захара Беркута дев’яностолітнім голубом. «Високий ростом, поважний поставою, строгий лицем, багатий досвідом життя й знанням людей та обставин, Захар Беркут був правдивим образом тих давніх патріархів, батьків і провідників цілого народу, про яких нам говорять тисячолітні пісні та перекази». Він був пасічником, знав садівництво, добре розумівся на ліках і охоче лікував людей. Метою свого життя він вважав беззавітне служіння народові, невтомну працю в ім’я його процвітання і слави. «Життя лиш доти має вартість, — говорив він частенько, — доки чоловік може помагати іншим».

Дізнавшись про навалу монголів, Беркут усвідомлює небезпеку для Карпатської Русі. Він розумно радить сусідам скинути «…з себе ті пута, в які обплутала вас боярська неситість і княжа сваволя, і аж тоді вже станьте на смертельну боротьбу проти ворога». Устами свого героя Іван Франко підносить ідею єдності народу, засуджує княжу криваву міжусобицю, яка ослаблювала Русь, і прославляє велич народу, який відстоював єдність руських земель. Громадський обов’язок, знищення нападників Захар Беркут ставив понад усе. Беркут вірить, що сила і незламність народу в його дружбі та згуртованості. В цьому ідейна суть образу головного героя.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Створення героїчного образу Захара Беркута. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет »

  Нові твори

  Чому б Вам не залишити свій комертар?

  Ви не можете відправити коментар анонімно зареєструйтесь будь ласка.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru