Рідний дім I варіант

Твір розміщено в Твори з зарубіжної літератури від Tvir в Вторник 8 ноября

Рідна домівка… У цих словах всі людські сподівання. Тільки в рідних стінах людина почуває себе господарем.

Наші предки, заселяючи нові землі, вибирали мальовничі місця. Ці місця були біля води, з багатими угіддями, зручні для оборони від ворога. Адже там мали постійно жити їхні родини.

Символом Україні стала біла хата. Не тільки у свята, а й у будні господині білили хату, розписували стіни, сволоки, піч. З давніх-давен у народних уявленнях біла барва — це символ чистоти, морального здоров’я, душевної краси.

Коли ставили нову хату, обирали «чисте місце», аби було в родині затишно й спокійно, особливо урочистим було заселення нової хати. Її обсипали зерном на багатство, маком — проти нечистої сили; проти злих сил вносили кропиву, лопух, освячену вербу.

Хата, як і людина, уміє плакати і усміхатися, вона може бути горда і сумна, пихата і доброзичлива. Все залежить від того, яка родина в ній мешкає.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Рідний дім I варіант. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru