Пушкін і казка

Твір розміщено в Зразки шкільних творчих робіт від Tvir в Вторник 10 сентября

У історії російської художньої культури Пушкін був людиною, що від простий селянки став записувати казки, з повним розумінням всієї краси народної казки. На погляд, ці записи уявити не можуть нічого особливого. З погляду сучасних вимог, те, що ми сьогодні називаємо конспективної записом.

Збережено стрижень сюжету і пояснюються деякі висловлювання. І, тим щонайменше записи Пушкіна знаменують перелом у ставленні до усним народним творчості.

Прийнято думати, й дуже зазвичай пишуть, що Пушкін записував казки у тому, щоб їх використовувати. Це сумнівно. Дуже велику роботу з повного встановленню пушкінських текстів виконав М.

У. Новиков у своїй книжці «Росіяни казки в записах і публікаціях у першій половині ХІХ століття».

Насамперед слід встановити, що й від когось Пушкіним була записана. Кілька казок Пушкін записав від міста своєї няньки Орини Родіонівни. Так-от неї записана казка про царя Салтана. Вперше цю казку Пушкін записав у Кишиневі (1822); наступна запис було зроблено від Орини Родіонівни (1824); і, нарешті, є ще одне запис, джерело якої з’ясований (1828).

Отже, цю казку Пушкін записав тричі. Безсумнівно, від Орини Родіонівни записана казка про попці і Балді. Запис ця показує, що Пушкін цінував як чарівну казку, з її казковою красою, а й казку яскраво сатиричну, спрямовану проти поповсгва.

Пушкін не приховав, не зруйнував, а, навпаки, відтінила ще більше різко глузливе, негативне ставлення народу до попах і царям. (Горький. Про Пушкіна.

Временник Пушкінській комісії. Т.

III, з. 263.) Є фрагментарна запис казки про мертву царівну. Належність її Орині Родионовне сумнівна, хоча й можливе. Пушкін скористався нею, але пушкінська казка багатші і стрункішим цього тексту.

Ці три записи казок, почутих від Орини Родіонівни, було використано Пушкіним у творчості. Крім лідерів є записи, які було використано. Так-от Орини Родіонівни записана казка про Марье-царевне.

Сюжет її становить одруження героя з дочкою морського царя. Казка ця була використана Пушкіним, але склала із джерел казки У. А. Жуковського про царя Берендее. Солодкава манера Жуковського різко відрізняється від реалістичної, народної манери казок Пушкіна.

Від Орини Родіонівни було записано також казки про Кащеевой смерті, сина царя і сина коваля, про дівчині, викраденої чортом. Отже, від Аліни Родіонівни записано сім казок; їх три використані. У той самий час в Пушкіна є казки, які сягають репертуару Орини Родіонівни. Обрій нього був надзвичайно широкий, і він користувався найрізноманітнішими джерелами. Так було в паперах Пушкіна нема записів казки про рибака і рибку, і навіть казки про золотом петушке.

Казка про рибака і рибку перегукується з казці братів Грімм, казка про золотом петушке — до У. Ирвингу. Не перегукується з казкам Орини Родіонівни також казка про медведихе.

До сформування цієї казки Пушкін використовував «Старовину про птицех», дуже поширену північ від. Вона є у збірнику М. Д. Чулкова.

Текст Чулкова був добре відомий Пушкіну і гроші знайшло себе у даної казці. З іншого боку, Новиков свідчить про казку, розказану Пушкіним У.

І. Далю (про Георгія Хороброму і вовка).

Казка ця є у повному зборах творів Даля із позначкою, що її розповів Пушкін. За словами Пушкіна однією з його була казка про Фомі і Яремі. Текст її є в Новикова

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Пушкін і казка. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2018 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru