«Повість минулих літ» — історична книга і збірка епічних творів

Твір розміщено в Твори - Усна народна творчість від Tvir в Суббота 13 февраля

Найдавніші пам’ятки світської літератури Київської Русі — літописи. Літописи — це хронологічний опис важливих історичних подій, очевидцем яких бум сам літописець або про які він чув від когось з очевидців чи вичитав з писемних джерел — «військових повістей», монастирських переказів, повчань тощо. У цій пам’ятці — докладні відомості про територію, заселену слов’янами, про полян, древлян, радимичів, сіверян та інші племена, на які поділялися східні слов’яни, про, їхні звичаї та мову. Щире захоплення героїчним минулим — провідний мотив «Повісті минулих літ». Автор літопису захоплено змальовує героїчне минуле Київської держави з 852 до 1110 року, походи князів і великі битви, майстерно і яскрапо описано князя Олега, його похід на столицю Візантії — Царгород, на воротах якого той повісив на знак перемоги свій щит; описано тут войовничого Святослава, «який не знав, що таке страх, ніколи не відступав перед ворогом, а коли мав намір боротися з ним, завжди відкрито попереджав: «Іду на ви!»

Розповідається в літописі також про захланність і ненажерливість князя Ігоря та про помсту за нього древлянам княгині Ольги, про хрешеи ня Русі Володимиром Великим, онуком княгині Ольги, побудову Ярославом Мудрим Софійського собору в Києві. Літописець осуджує міжусобні чвари князів, підступне вбивство князів Бориса й Гліба їхнім братом Святополком. Щирий патріот, який переживає з приводу розбрату, автор палко прагне бачити рідну землю об’єднаною, державу — могутньою, народ — заможним і щасливим. Літопис фіксує виступи народу проти феодалів-лиходіїв, що не боронили як належить рідний край від ворожих зазіхань, стихійні повстання, спричинені насильницьким хрещенням і масовим винищенням волхвів, мудреців-знахарів.)

 «Повість минулих літ» — золотий гомін давнини. Уже в самому заголовку літопису прочитується великий патріотичний намір його автора. «Повість…» мовби звертається до існуючого покоління із закликом бути гідним тих, кого вже немає, але хто полишив по собі добру пам’ять в історії.

 

Сподобався твір? Збережи в закладках - » «Повість минулих літ» — історична книга і збірка епічних творів. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru