Повести Белкина характеристика образу Белкин Іван Петрович

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Среда 6 августа

Белкин Іван Петрович — вигаданий персонаж-оповідач, поміщик села Горюхина, народжений в 1798 р. від «чесних і благородних батьків»(батько — секунд-майор); вивчений сільським дячком і такий, що приохотився до письменництва; у 1815-1823 рр. що служив в піхотному єгерському полку; що не пив; що мав надзвичайну слабкість до жіночої статі, але що мав «девической соромливість»; осінню 1828 р., до «публікації» повістей, померлий від простудної лихоманки. Б.

- саме персонаж; його образ створений за допомогою традиційного набору літературних прийомів : «біографію» Б. читач дізнається з листа «одного поважного чоловіка», нена-радовского поміщика, до якого «видавця» посилає Марья Олексіївна Трафилина, найближча родичка і спадкоємиця покійного; до нього відноситься епіграф, передпосланий усьому циклу і що вказує на «ідеальний» прообраз Б., — Митрофанушку з комедії Д. И. Фонвизина «Недоросток».

Такий простодушний автор-герой покликаний передусім встати на межі між вигаданим, літературним світом — і «бідним» світом російської провінції, з’єднавши їх собою. Так або інакше усі повісті циклу будуються на одному і тому ж прийомі: герой придумує сценарій свого життя, спираючись на красиву, умовну «романтичну» традицію, — а життя нав’язує йому свій сюжет, набагато більше «романний», літературний і неймовірний. Чи не нав’язує — і виштовхує героя в область смерті.

Якби така побудова належала безпосередньо Пушкіну, це виглядало б черговою грою «в літературу», вигадкою. Але автор повістей — Б. Він майже одноліток самого Пушкіна і теж в деякому роді вигадник; проте це усереднений Пушкін. Б. навіть зростанню і те «середнього»; його портрет — підкреслено спільноруський(сірі очі, русяве волосся, ніс прямої, особою білий і худорлявий); повна відсутність індивідуальних рис. Б.

Нездібний нічого вигадати(усі повісті, приписані йому, суть перекази історій, що чуються їм від «різних осіб»; навіть назви сіл — і ті не вигадані, а позаимствованы з навколишньої реальності). Тобто і розв’язки його повістей — не «литера-турны», а «бытийственны».

Втім, коли читач дочитує цикл до кінця і повертається думкою до Івана Петровича, — те раптом розуміє, що і сам Б. побудував своє життя «романний», як би усупереч бідності і убогості провінційного устрою. Але йому доля не запропонувала свою щасливу розв’язку життєвого сюжету; м’яким гумором забарвлені останні фрази з листа «одного поважного чоловіка» — рукописи Б. після його передчасної кончини ключниця пустила на обклеювання і господарські потреби. І це вносить в загальну мелодію «повістей» необхідну для її повноти сумну ноту.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Повести Белкина характеристика образу Белкин Іван Петрович. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru