Повесті Белкіна характеристика образів Адриян Прохоров

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Среда 27 апреля

Адриян Прохоров — головний і практично єдиний самостійний герой повісті, московський трунар. Історію про Адрияне Белкину розповів прикажчик Б. В.; але не лише голос прикажчика — голос самого Белкина насилу пробивається крізь авторську інтонацію Пушкіна.

Він вказує на те, що світова література досі знала образ веселого трунаря : в романі В. Скотта «Ламмер-мурская наречена» і в трагедії Шекспіра «Гамлет». Белкин-ский(пушкінський) трунар — похмурий; серце його не радіє, хоча тільки що здійснилася мрія його життя — сімейство(він, дружина, дві дочки) переїжджає з Басманной у власний жовтий будиночок на Нікітську. Та і як радіти, якщо А. П.

(ігровий збіг ініціалів автора і героя) займає воістину гамлетівське питання — бути або не бути купчисі Трюхиной, що знаходиться при смерті. І, якщо не бути, то чи пошлють за ним з Розгулював? — бажаний будиночок розташований занадто далеко від бажаної «клієнтки».

Замість трунаря веселий автор; він відтіняє мовчазну похмурість А. П. глузливими описами(вивіски з огрядним Амуром і перевернутим факелом і інш.). І відразу пояснює характер А. П. — той розучився радіти життю не тому, що щодня стикається із смертю, а тому що смерть, як і саме життя, звів до вигоди і невигоди; що дощ для нього — не дощ, а джерело розорення; що людина для нього не людина, а потенційний «наповнювач» труни. Гріх не «випробувати» такого героя, не налякати його готичними літературними жахами.

Власне, іронічний сюжет новели народжується з гри слів. Новосілля може означати і переїзд на нове місце жи-тельства, і — метафорично — похорони. Цього мало. А. П., що переїхав, тут же потрапляє у гості до нового сусіда, шевця Готлибу Шульцу; там п’ють «за здоров’я тих, на кого ми працюємо» — і, сміючись, пропонують трунареві: «пий, батюшка, за здоров’я своїх мерців». Розсерджений(і п’яний) А. П., осердясь, сполучає метафору новосілля з оксюмороном «здоров’я мерців» — і запрошує «мерців православних» на новосілля.

Несподівано слово обертається пів’явою; вночі А. П. будять і радують звісткою про смерть Трюхиной; влаштувавши її посмертні справи, він повертається — і застає будинки гостей. Мерці православні являються на заклик — щоб нагадати А. П. про його «професійні гріхи»; серед гостей — відставний сержант гвардії Петро Петрович Курилкин, якому в 1799 р.(рік народження Пушкіна) А. П. продав першу свою труну — соснову за дубовий. (В образі Курилкина як би являється з підсвідомості А. П. його «відтіснена совість».

Сцена, що пародіює роман жахів, переходить в сцену, написану у дусі «міщанської ідилії»(що вже зумовлене самим чином «маленького жовтого будиночка»). А. П., що прокинувся, бачить сонячне світло, сяючий самовар(т. е. у тому, що оточує повторені радісні тони його будиночка); дізнається, що уся подія з ним було сном; і раптом виявляє в собі здатність радіти. І тому, що купчиха Трюхина жива(бо якщо вона мертва, значить — сон був дійсністю; якщо ж сон був дійсністю — А. П. і надалі не захищений від можливих побачень зі своїми «клієнтами»).

І, головне, тому, що день — хороший, що він — живе, що можна попити чаю з дочками(яких він раніше лише лаяв). Соціальна, «професійна» пелена як би спадає з його очей — він знову стає «звичайною» людиною, зануреною в потік живого життя. Тобто його літературний родовід відновлюється; він встає в один ряд з трунарями В. Скотта і У. Шекспіра.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Повесті Белкіна характеристика образів Адриян Прохоров. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2019 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru