«Покажчик типів і мотивів фінських міфологічних сказань»

Твір розміщено в Зразки шкільних творчих робіт від Tvir в Пятница 21 июня

У 1961 року вийшов чудовий покажчик, складений фінським ученим Лаурі Симонсуури, під назвою «Покажчик типів і мотивів фінських міфологічних сказань». Це якраз і логічно чудово систематизований покажчик те, що ми називаємо быличками, чи, за висловом Симонсуури, «міфологічних сказань». В Україні цьому жанрові як збирачі, і дослідники приділяють обмаль уваги. У Західної Європі цей жанр посилено вивчається і проблеми вивчення обговорюються на міжнародних конгресах. У Фінляндії зібрано кілька тисяч текстів.

Останніми роками наші експедиції (у тому числі студентські) привезли нові, і цікаві матеріали стосовно цього природно вимираючому жанру. Що це казка, це є очевидним. Треба, проте, обумовити, що саме може бути перехідні, суміжні і неясні випадки. Ми відокремили былички від казок характером дійових осіб (лісовики, водяні, русалки тощо.

буд.) і ворожість відповідає дійсності, т. е.

з двох ознаками відразу. Але ознаки можуть збігатися. Віра в зображувані у тих розповідях істоти може утратитися, а розповідь залишитися, але залишитися вже проводяться як вигадана. Щоправда, таке трапляється рідкісні, оскільки зі знеохоченням зазвичай зникає і цю розповідь.

І все-таки таке трапляється можливі, що є, і тоді ми не матимемо проміжні освіти, і питання жанрової приналежності доведеться вирішувати у разі окремо. Байка може перетворитися й у анекдот, може перетворитися й у казку. Быличка зі своєї соціальної функції є оповідання релігійного змісту, причому релігія є ще жива, діюча, язичницька. Казка — розповідь суто художній, яка має нині ніяких релігійних функцій. Отже, бачимо, щодо того навіть у російської науці був чітких диференційованих поглядів на жанрах російській народній прози.

Ми виділити былички — за ознакою приналежності їх образів до дохристиянської релігії, не померлої на момент виконання оповідання, і за ознакою віри на реальність переданих подій — в особливий жанр, відмінний від казки. Вивчення поетики і способу виконання цього жанру також покаже корінні відмінності його від казки, а історичне вивчення — його інше походження.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » «Покажчик типів і мотивів фінських міфологічних сказань». Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2019 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru