Поезія торкає струни души моєї

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Вторник 11 февраля

Я захоплююсь чудовими, ясними і досконалими віршами Ліни Костенко. Мені здається, що така поезія буде жити у віках, бо вона проста, лірична і розповідає про все, що переживає кожна людина: сум і радість, кохання і образу, вірність і зраду.

Послухаю цей дощ, підкрався і шумить… Здавалось, мить, ще тільки мить, та раптом повернусь — а це вже роки… Мені здається, що краще про швидкоплинність часу вже й не сказати. Стара дзвіниця досить ловить гави. Танцює ціп на житньому току. Ну що мене магнолії, агави? Я — поцілую мальву у щоку. Людині може бути тісно у Всесвіті, але не в себе під дахом. Це, звичайно, трохи полемічне твердження, але Ліна Костенко цілком виправдала його. Іще один дуже цікавий для мене поет — Василь Стус.

Коли я вперше прочитала його вірші, я була вражена і силою поетичної виразності, і глибиною його таланту. Нам є де йти — на хвилі, на землі — шляхи мов обрії — далекі і прозорі Хай юність догорить ми віддані життю, пише поет. І я цілком з ним згодна. Його поезія з глибин народних, із тих нескаламучених жодними змінами джерел, звідки походить коріння українського народу: І дивен див біжить поверхи древа, І ніч біжить — поверхи давніх днів, І тінь лягла на заволоку часу. Поезіє, красо моя, окрасо, Я перед тебе чи до тебе жив? Такі ж глибини відкриває мені й поезія І. Калинця. Його поетичний світ густо населений, традиційними казковими, міфологічними істотами: князівнами і мавками, купалами і кострубами, ладами і русалками, перунами, ярославнами, чортами і кам’яними бабами… Усе то — образи з тисячолітнім поетичним стажем, вони витримали великий іспит часу і в народній художній свідомості не мали жодної конкуренції. І в поезії Калинця вони — уособлення чогось тривкого, справжнього у мінливому її нетривкому сучасному світі.

Здвигаймо далі над словами бані титлів, вершім самотньо храм (ще буде повен). Так кликав поет до нас з жорстоких часів, коли гнобили і травили українську культуру. Він вірив у те, що вона відродиться. І ця віра справдилася. Єдине, що хочеться сказати наостанок, це процитувати вірш улюбленої поетеси Ліни Костенко: Хай буде все небачене побачено, Хай буде все пробачене пробачено. Єдине, що від нас іще залежить, — принаймі вік прожити як належить, Це наше головне завдання у світі.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Поезія торкає струни души моєї. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru