Поезія Івана Малковича, або Сучасний світ не жорстокий!

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Пятница 6 мая

І. Творча діяльність І. Малковича. (І. Малкович — сучасний поет. Автор кількох поетичних збірок, директор і власник приватного дитячого видавництва. Ав­тор і упорядник багатьох дитячих книжок. Фактично, через діяльність І. Мал­ковича в Україні почати активно видавати книжки для дітей. Видані в його видавництві твори визнано на багатьох міжнародних книжкових виставках, а поезії автора увійшли в літературний процес сучасності як оригінальне і само­бутнє явище.)

II. Лірика Івана Малковича.

1. «З янголом на плечі». (Ліричний герой «бреде собі самотньо із янголом на плечі» і «жене його у спину сірий маятник життя». «А він йде і йде, хоча вже й не дихає свіча, лиш вуста дрижать гарячі: янголе, не впадь з плеча». Поезія І. Малковича наскрізно символічна. Але цей символізм нескладний

.для розуміння. Оптимістичний погляд на життя, тепло та щирість поетич­ного слова роблять твори поета дуже емоційними, якимись інтимними, ніби промовленими пошепки до читача.)

2. «Музика, шо пішла». (Цей твір має частково автобіографічну основу: Іван Малкович закінчив Івано-Франківське музичне училище за класом скрип­ки. Поет має і філологічну освіту, але любов до музики впливає на всю його творчість: часто вживає образи, пов’язані із музичним мистецтвом. «… як босу музику пустити в таку непевну, звабну ніч?..» — мотив, що повто­рюється у вірші. Ставлення до музики, до слова, мов до чогось живого — притаманне поетові. Закінчується вірш у тому ж настрої:

.. .як спитають, куди ваш син подався з віч — скажіть: він музику шукає, що босою пішла у ніч.)

III. Висновки. (Пафос поезій І. Малковича майже завжди оптимістичний, але це не заважає поетові тверезо дивитись на життя, помічати недоліки людей та сві­ту, прагнути добра. Ці твори — самобутнє й оригінальне явище сучасної поезії, бо їм властиві тепло і щирість, тверда віра в одвічні цінності й оригінальний авторський художній світ. Образи у віршах І. Малковича часто символічні, і символіка ця оригінальна, але дуже легка, прозора, сприймається читачем майже інтуїтивно. Лірика Малковича створює окремий світ, поет має власне світобачення й оригінально висловлює його за допомогою найрізноманітні­ших художніх засобів. Найбільше ж вражає і запам’ятовується у творах — віра в добро й зовсім не трагічне світовідчуття, що не властиво для більшості творів XX сторіччя.)

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Поезія Івана Малковича, або Сучасний світ не жорстокий!. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru