Поема О. Твардовського ‘Василій Тьоркін’ — енциклопедія Великої Вітчизняної війни

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Воскресенье 31 августа

I. Безсмертя «Книги про бійця» (в ній — зображення безсмертного подвигу народу в роки війни; сповнена гумору; написана народною мовою; складалася під час війни).

II. Війна і люди на війні в зображенні О. Твардовського.

1. Головний герой поеми — народ (Тьоркін, офіцери, солдати, генерал, селяни дід та баба тощо; не мають ім’я — це єдиний образ народу).

2. Війна — важка справа: «На войне как на войне» («Переправа», «Бой в болоте», «Про солдата-сироту»; головне — визволення Батьківщини: «Смертный бой не ради славы, ради жизни на земле»).

3. Життя простого солдата під час війни (війна зображена з точки зору солдата: бої, години відпочинку, поранення, солдатська їжа, мрія про жіночі ласки, листи додому; почуття самозбереження і готовність до подвигу; двобій зі смертю, чекання перемоги тощо).

4. Правда війни (деталі фронтового побуту, пейзажу; невдалі переправи, загроза смерті, почуття незахищеності під час обстрілу; відчуття самотності після звістки про загибель родини, поранення і шпиталь, нагорода, почуття жаху і надія залишитися живим — героїчні і трагічні сторінки війни).

5. Патріотична ідея поеми («Мне не надо, братцы, ордена, Мне слава не нужна, А нужна, больна мне родина, Родная сторона!» — це думки Тьоркіна та усіх захисників; ця ідея втілена в образі Тьоркіна, в зображенні поведінки і світосприйняття героя, в ліричних відступах).

III. Популярність поеми О. Твардовського (друкувалась частинами у фронтових газе-

Тах, відповідала духу свого часу).

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Поема О. Твардовського ‘Василій Тьоркін’ — енциклопедія Великої Вітчизняної війни. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru