Образ Всеволода («Слово о полку Ігоревім») та Олів’єра («Пісня про Роланда»)

Твір розміщено в Шкільні твори для 5 класу від Tvir в Воскресенье 21 ноября

Всеволод основними рисами характеру нагадує свого брата князя Ігоря. Він є хоробрим, відважним воїном. У битві з половцями зображений як билинний богатир — «буйтур». У вирі бою князь забуває про почесті, багатство, золотий батьківський престол у Чернігові, про ласку та пестощі своєї дружини, прекрасної красуні Глібівни. Отже, Всеволод є уособленням бойової відваги й сили.

Побратимом у бою, розумним, мужнім і хоробрим воїном є і Олів’єр — друг Роланда. Він передбачливий і мудрий, оскільки, усвідомивши нерівність сил у Ронсевальській битві, тричі благає Роланда засурмити в чудодійний рігОліфант, щоб закликати Карла на допомогу. Але Роланд не погоджується, бо сприймає цю пораду як визнання слабкості, не гідної лицаря. Краще смерть у бою, ніж безчестя — вважає Роланд. Його безрозсудливій відвазі автор протиставляє мудру передбачливість Олів’єра: «Роланд хоробрий, Олів’єр розумний».

Всеволод своєю запальною натурою більше схожий на Роланда, ніж Олів’єра, але його любов до старшого брата (Ігоря) багато в чому нагадує побратимські стосунки Роланда і Олів’єра.

Важливу роль у «Слові о полку Ігоревім» і «Пісні про Роланда» відіграють зображувальні засоби. Аналіз їх також радимо здійснювати у зіставленні, що можна зробити на уроці, присвяченому вивченню художніх особливостей «Слова о полку Ігоревім». Скажімо, розглядаючи картини природи, на тлі якої відбуваються події в поемах, учителеві варто зазначити, що вони є важливою складовою частиною характеристики образів. Учні можуть підтвердити це конкретними прикладами.

Так, уся основна сюжетна лінія «Слова о полку Ігоревім» — від виступу руської дружини в похід до благополучного повернення Ігоря з полону — розвивається на фоні різноманітних картин природи. В поемі широко відображений і рельєф місцевості (річки, озера, болота, моря), і різні природні явища (дощі, грози, сонячне затемнення), і рослинний світ (дерева, степові трави і квіти), і тваринний світ (тур, барс, горностай, сокіл, орел, зозуля, галки) тощо. Руська природа співчутливо ставиться до учасників походу, попереджає їх про небезпеку. Прикметно, що на початку поеми картини природи забарвлені у похмурі тони.

 

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Образ Всеволода («Слово о полку Ігоревім») та Олів’єра («Пісня про Роланда»). Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru