Кращі шкільні твори з української, зарубіжної та російської літератури для 1 и 12 класів. Сайт допоможе кожному школяреві для написання шкільних творів під час вивчення курсу літератури. А також є основні твори на вільні та морально-етичні теми з літератури.
Соціально-психологічний роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?», що спочатку мав назву «Пропаща сила», належить перу двох авторів — Панаса Мирного та Івана Білика. Цей роман є одним з найвизначніших творів української реалістичної літератури, в якому на фоні суспільно-історичних подій відтворено трагедію чутливої душі і сильної натури, що поєдналися в образі головного героя Чіпки Варениченка.
Новорічний мюзикл «Вечори на хуторі біля Диканьки» викликав у мене низку думок. По-перше, як мінімум, деяким представникам вітчизняного шоу-бізнесу відверто набридло заробляти на декілька порядків менше навіть своїх російських колег. От вони й вирішили випустити продукт, який би перевищував безнадійно провінційний середній рівень наших телепрограм. Як на мене, цей фільм є достойним аналогом «Старих пісень про головне», чергові серії яких уже вкотре стають подією року, множачись у десятках тисяч самих ліцензійних копій.
Будинок, де «живуть» книжки, — бібліотека. В перекладі з грецької «біблон» — бумага, книга, «тека» — сховище. Отже, бібліотека—- сховище, дім для книжок. Перші бібліотеки виникли у стародавньому Єгипті. Одна з перших найвідоміших бібліотек — бібліотека в Олександрії, де було зібрано близько ста тисяч примірників. Але перші книжки не були схожі на сучасні. їх писали спочатку на табличках, потім на папірусі та пергаменті. Це були дуже дорогі книги, бо писали їх вручну. Давні книги відрізнялись від сучасних, тож і зберігали їх не на полицях, як зараз. Наприклад, книги, написані на папірусі, скручувались в сувої і складались в спеціальну коробку з кришкою.
Павло Арсенович Грабовський народився у 1864 році і прожив усього тридцять вісім років. Він у вісімнадцять років був виключений з семінарії та заарештований за зв’язки з народницьким рухом. Довгих двадцять років, до самої смерті, поет поневірявся по тюрмах Сибіру. Поезії П. Грабовського І. Франко назвав «криком болю і туги за рідною Україною», тому його можна назвати глибоко національним поетом. Тема таких його поезій, як «Сон», «До матері», — це туга за рідним краєм і близькими людьми, краса рідного краю, доля неньки України та її народу. У поезії «Сон» поет розповідає сон, який наснився йому у тюрмі, навіяний тугою за рідним краєм. Простими словами він змальовує рідний пейзаж, і ми наче бачимо цю картину своїми очима. «Зелений гай, луг широкий, садок коло хати». І цій гарній картині поет протиславляє образ матері, яка «знудилась», зігнулась, сестри, яка «ізнудьгувалась», «поблідло личко, згасли очі, надія вмерла». Прокинувся автор і заплакав уночі. Він оплакував свою гірку долю, горе своєї родини.
Феофан Прокопович у 1705 році створив драму, що наводить на роздуми і сучасного читача, а крім цього, він був справжнім новатором в давній українській літературі, бо поєднав в одному творі комічне і трагічне, суворі принципи класицизму та традиції народних інтермедій, створивши драму нового жанру — трагікомедію.