Незабутні «чари дитинства» у творах «Зачарована Десна» та «Кульбабове вино»

Твір розміщено в Олександр Петрович Довженко від Tvir в Пятница 19 ноября

Типологічні збіги виявляємо й у тематиці творів Довженка й Бредбері. У «Зачарованій Десні» — літописі «відкриття селянським хлопчиком широкого світу», хроніці дитинства — звучатимуть теми світу дитячих мрій, зв’язку людини з природою, життя селянської родини, краси хліборобської праці, опоетизованих сільських буднів. Осмислюючи одну з «вічних тем» людського існування з усіма її складниками — тему Любові до ближнього, Добра, яке потрібно передавати «по колу», аби воно примножувалося, Самопізнання, аби розшукати в собі людину, водночас знайти відповідь на запитання, чому він став письменником, Бредбері розповідає про веселі й сумні пригоди головного героя книги Дугласа, передає його початкові враження від спілкування зі світом людей і природи.

 Характерною ознакою творів Довженка і Бредбері є глибокий психологізм розкриття характерів персонажів шляхом використання внутрішніх монологів.

На наш погляд, результатом перехресного читання творів Довженка й Бредбері, порівняння двох світів — Сашка й Дугласа — може бути встановлення факту паралельного мислення двох великих художників, оригінального опрацювання теми спогадів про дитинство. Адже контактних зв’язків між письменниками не встановлено, і про запозичення тут не йдеться. Звернувшись до теми дитинства, керовані метою дослідити свої витоки, природу умінь бачити світ інакше, ніж інші люди, що пізніше й обумовило вибір професії письменника, Довженко й Бредбері практично водночас (з різницею у два роки) запропонували читачеві свої ліричні сповіді, які стали безцінним духовним надбанням людства.

І такими схожими постають український і американський письменники в дитинстві. Обидва мрійливі, допитливі, спостережливі, вразливі, поетично сприймають навколишній світ, живуть у полоні казкових уявлень, мають багату уяву, тонко відчувають красу, їм однаково близький і зрозумілий світ природи, крихітною часткою якої вони себе сприймають підсвідомо, обидва пуповиною прив’язані до рідної землі, до свого народу, увібравши змалечку в себе мудрість народних казок, легенд, звичаїв, вірувань. Саме з таких дітей виростають великі художники в Україні, в Америці, в будьякій країні світу.

Ріка дитинства Десна, на березі якої виріс Олександр Довженко, з якою тісно було пов’язане життя селян — символ дитинства, самого життя.

«Далека красо моя! Щасливий я, що народився на твоєму березі, що  пив у незабутні  роки твою м’яку, веселу, сиву воду, ходив босий по твоїх казкових висипах, слухав  рибальських  розмов  на твоїх човнах і казання старих про давнину, що лічив у тобі зорі на перекинутому небі, що й досі, дивлячись часом униз, не втратив щастя бачити оті зорі навіть у буденних калюжах на життєвих шляхах».          Дитячі враження Бредбері пов’язані насамперед з кульбабовим вином, виготовлення   якого   збуджувало хлопчачу уяву, фантазію. Кульбабове вино спочатку постає як матеріальна річ, але в дитячій свідомості згодом переростає в символ літа — пори дитячих канікул і радощів,     символ     збереження пам’яті про минуле, символ самого життя. «Кульбабове вино.У самих цих словах учувався смак літа… Поглянеш крізь це вино на холодний зимовий день — і враз розтане сніг, зазеленіє трава, на деревах зацвірінчать птахи і затріпоче на вітерці,  мов силасиленна метеликів, листя і цвіт».

 

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Незабутні «чари дитинства» у творах «Зачарована Десна» та «Кульбабове вино». Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru