Народна легенда про дівчину і пісня Конисьного «Молитва»

Твір розміщено в Твори - Усна народна творчість від Tvir в Пятница 9 октября

Усна народна творчість є неоціненною культурною спадщиною, яку залишили нам наші пращури. Передаючись з вуст у вуста, народні твори змінювалися та вдосконалювалися. Незмінною залишалася народна мудрість, проста на перший погляд, але справедлива та розумна народна мораль. Нам відомі народні пісні, обрядові дії, казки для дітей та безмежно мудрі, чарівні та цікаві народні легенди і перекази. Часто народні легенди використовуються в літературних творах, повністю або частково. Народний епос передає нам ставлення нашого народу до світу та самих себе, їхні погляди щодо найважливіших питань людського буття та історії народу.

Красива та хвилююча народна легенда про дівчину-Україну! У легенді оповідається про те, як Господь зібрав до себе всі народи та обдарував кожного певними рисами чи талантами. Аж потім він побачив дівчину, яку й не помітив одразу. Дівчина була дуже красива та скромна, і Господь подарував їй пісню. За народною легендою, саме таким чином український народ отримав справжню перлину своєї культури — українську пісню.

І справді, люди інших національностей, які знайомі з пісенною творчістю нашого народу, кажуть, що вміння співати в українців «від Бога»… Тож, може, легенда не помиляється?..

О. Кониський — відомий український культурний діяч другої половин» XIX сторіччя. У своєму вірші «Молитва» він використав мотиви легенди про ді вчину-Україну. Пізніше поезію було покладено на музику, і вона стала прекрас ною задумливою ліричною піснею, яка зачіпає серця слухачів і дотепер. Українці вміють не тільки красиво співати, не тільки володіють сильними т красивими голосами — таких майстрів багато! Наша пісня приваблює тим, що неї вкладено саму душу, тому вона хвилює та розчулює слухачів, торкаючи най-тонші струни їхніх душ.

 

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Народна легенда про дівчину і пісня Конисьного «Молитва». Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет »

  Нові твори

  Чому б Вам не залишити свій комертар?

  Ви не можете відправити коментар анонімно зареєструйтесь будь ласка.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru