Найвищою цінністю для Генріха Белля була людина, людське життя

Твір розміщено в Твір з літератури 6 клас від Tvir в Суббота 4 июня

Саме гуманізм є найпривабливішою рисою його творчості. Гуманізм високохудожніх і глибокозмістовних творів Белля привернув до нього увагу читачів усього світу: його книги перекладено 48 мовами. Про величезну міжнародну популярність Белля свідчить і той факт, що у 1972 році йому було присуджено Нобелівську премію з літератури. Генріх Белль завжди відстоював ідею миру між народами, брав участь у громадських акціях, спрямованих проти атомного озброєння, виступав із публіцистичними станнями, боровся за перемогу людяності і добра в усьому світі. Пережите знаходило відображення у творчості, яка сама по собі була втручанням у життя.

Генріх Белль народився у Кельні 21 грудня 1917 року. У статті » Про самого себе » він писав: це був час, » коли мій батько, солдат ландштурму, охороняв міст, коли у найстрашніший і найголодніший рік світової війни у нього народилася восьма дитина, коли двоє дітей померли ще маленькими, коли мій батько проклинав війну і дурня-кайзера, пам’ятник якому він мені пізніше показував «. Атмосфера війни і негативне ставлення до неї входять у життя Белля з раннього дитинства.

Кельн, у якому Белль народився і прожив майже все життя, відрізнявся стійкими традиціями католицизму як у побутовому, так і в моральному плані. Сила цих традицій особливо яскраво виявилась у неприйнятті націонал-соціалізму.

Генріх Белль сприймав релігію насамперед як систему моральних норм. Діти в родині скульптора й теслі Віктора Белля виховувалися на гуманістичних ідеалах, почували відразу до воєнщини ( а згодом-до фашизму ).

Після закінчення народної школи Генріх навчався у гуманітарній греко-латинській гімназії.

У 1933 році влада в Німеччині перейшла до Гітлера. Родина Беллів сприйняла цю подію як особисте нещастя. Розбудова Третьої імперії почалась із страт і репресій. І хоча безпосередньо Беллям ніщо не загрожувало, їм були ненависні й нові порядки, й новий фюрер нації. Старший брат став членом підпільної антифашистської спілки католицької молоді, й Генріх не раз був присутній на імперії почалась із страт і репресій. І хоча безпосередньо Беллям ніщо не загрожувало, їм були ненависні й нові порядки, й новий фюрер нації. Старший брат став членом підпільної антифашистської спілки католицької молоді, й Генріх не раз був присутній на нелегальних засіданнях керівництва цієї спілки, що відбувалися в їхньому домі. Сам Генріх відмовився вступити до союзу гітлерівської молоді, що було виявом мужності, адже з двохсот гімназистів так вчинило лише троє. Коли Генріх зустрічав на вулицях рідного міста загін штурмовиків або ж гітлерівської молоді під прапором із свастикою, він швидко ховався у першому-ліпшому подві’ї, щоб не віддавати честь. Белль писав пізніше, що в дитинстві таюності він пережив три ступені загрози своєму існуванню-економічний ( пов’язаний зі світовою економічною кризою 1929-1932 рр.), політичний ( прихід Гітлера до влади ) і власне воєнний. І з кожним ступенем для нього все відчутнішою стала ворожість навколишнього світу.

Ставлення Белля у трицяті роки до нацистського режиму можна назвати станом » внутрішньої еміграції «, якою для нього були родина таїї найближче оточення, де панували свої моральні цінності. Та відокремлене життя не могло тривати довго. У липні 1939 року Белля було мобілізовано » на кілька тижнів для участі в навчаннях «. У солдатській шинелі Генріх Белль пройшов усю війну, побував у багатьох країнах. На власні очі побачив страхіття війни, жорстокість фашизму; кілька місяців провів у полоні. Восени 1945 року повернувся додому; там його чекали руїни. Він відбудовує житло для себе й своєї родини ( одружився Белль у 1942 році ).

Війна стає предметом зображення вже у перших оповіданнях Белля, але цим творам ще бракує глибокого політичного осмислення подій і явищ. Справжній успіх у читачів і визнання в літературних колах принесли Беллю повість » Поїзд приходить вчасно » ( 1949 ) та збірка оповідань » Мандрівнику, коли ти прийдеш у Спа…?» ( 1950).

Спадщина Белля велика і різноманітна: романи, оповідання, п’єси, вірші, переклади, рецензії, публіцистичні та літературно-критичні статті. У 1977-1978 роках вийшло зібрання його творів у десяти томах. Після цього Белль написав ще чимало нових книг.

У перших творах Белля, присвячених подіям війни, підкреслюють її протиприродність, абсурдність. Автор виступає проти ідеалізації війни та її учасників, бо вони не герої, а жертви; ті ж, кому поталанило не загинути і повернутися,-то загублене покоління.

Одним з найвизначніших творів про війну є роман Белля » Де ти був, Адаме?» ( 1951 ).

Життя повоєнної Західної Німеччини зобразив Белль у романах » І не сказав жодного слова » ( 1953 ), » Дім без господаря » ( 1954 ), » Більярд о пів на десяту » ( 1959 ), » Очима клоуна » ( 1963 ), » Груповий портрет з дамою »

( 1971 ).

Починаючи з повісті » Втрачена честь Катаріни Блюм, або Як виникає насильство й до чого воно може призвести » ( 1974 ), книги Белля набувають дедалі трагічного забарвлення. Це стосується й двох останніх романів-» Дбайлива облога » ( 1985 ) і » Жінки на тлі річкового пейзажу » ( 1986 ). І така тональність творів зрозуміла: минувшина у вигляді неонацистських та неофашистських організацій постійно нагадувала про себе. Своїми творами Генріх Белль попереджав, як небезпечно забувати минуле, застерігав, що » потенційні кати » живуть і сьогодні.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Найвищою цінністю для Генріха Белля була людина, людське життя. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.






  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru