Моя улюблена байка І. А. Крилова

Твір розміщено в Твори з зарубіжної літератури від Tvir в Суббота 4 июня

Я прочитав багато байок І. А. Крилова, але найбільше мені сподобалась байка «Камінь і Черв’як». Головні герої: Камінь, Черв’як, Дощ і Оповідач-автор.

Сюжет байки такий: Камінь, який Лежав на ниві, картав Дощик, що поливав землю. Камінь обурювався через те, що лежить на полі багато років і ніхто не подякував йому за це, а Дощу, що йшов дві-три години, усі раді. Черв’як сказав йому, щоб той замовк, бо Дощ зростив посіви, а Камінь займав лише місце на ниві.

Сюжет байки побудований на алегорії. Камінь нагадує ліниву і хвалькувату людину, Дощ — працьовиту людину, а Черв’як є втіленням об’єктивності.

Цей твір має соціальну спрямованість, оскільки викриває людей, які багато років знаходяться на певній посаді, але нічого важливого не роблять, самі себе розхвалюють і зневажають тих, хто за короткий термін своєю працею приніс реальну користь. Мораль, зосереджена наприкінці байки, звучить так:

Так хвалится иной, что служит сорок лет,

А проку в нем, как в этом Камне, нет.

До речі, останній рядок став у російській мові афоризмом. Можна дійти висновку, що тема цієї байки завжди актуальна, бо в усі часи існують і працьовиті люди, і ліниві та хвалькуваті.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Моя улюблена байка І. А. Крилова. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru