Мотиви свободи і щастя у книжці Сковороди ‘Сад божественних пісень»

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Воскресенье 17 января

Сковорода був видатним філософом-гуманістом. Його творчість починаючи з циклу «Сад божественних пісень», пройнята ідеєю людської рівності; критикою паразитизму експлуататорських класів, любов’ю до «людей праці», полум’яним патріотизмом.

Високі моральні якості людини виявляються у добрих вчинках. А добрі вчинки — в мудрості, бо й сама мудрість є джерелом усіх доброчесностей.

Тому збірка «Сад божественних пісень» є своєрідним ліричним щоденником, в якому відбилися життєві події, роздуми, ліричний настрій їх автора. Мислитель добре розумів убогість і станову обмеженість панівної феодальної моралі, бачив, що істини феодалізму є бар’єром на шляху розвитку людини, її природних здібностей і талантів.

Г. Сковорода дійшов висновку, що щастя треба шукати в нас самих. Усякий мусить пізнати свою натуру, свої нахили. І щастя можна придбати, будуючи життя на вічному, а не на тлінному.

Український мислитель у збірці багато уваги зосередив на думці, що людина повинна бути вільною, щоб реалізувати свої можливості. Свобода — це вищий дар і благо людини, вони притаманні їй самій за самою природою речей, але через злу волю відняті в неї гнобителями та експлуататорами.

Сам Сковорода свободу називав «головною мірою» у своєму житті; вважав це основною метою, до якої повинні прагнути трудящі люди. Бо кожен мусить бути гідним свого справжнього призначення — творити своє власне і загальне щастя.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Мотиви свободи і щастя у книжці Сковороди ‘Сад божественних пісень&#187. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru