Морально-філософські уроки казкової повісті А. де Сент-Екзюпері ‘Маленький принц»

Твір розміщено в Твори з зарубіжної літератури від Tvir в Суббота 4 июля

Казкова повість «Маленький принц» написана Екзюпері і для дітей, і для дорослих. Як і всі книги письменника, вона — про повагу до людей, про відповідальність перед людством. І ще про те, як навчитися цьому складному ремеслу. Екзюпері не любить наставлянь, як не люблять їх всі діти. Але, розповідаючи історію Маленького принца, він разом зі своїм героєм переконує читача в простих і мудрих істинах.

Слухаючи дзвінкий голосок Маленького принца, розумієш, що в гуркоті великих міст і в повсякденній суєті і турботах відмерла в «дорослих» людях природна щедрість серця, зникли відвертість і щирість стосунків, хазяйська дбайливість про чистоту своєї планети.

Вони дедалі більше занурюються у світ цифр, «забираються у швидкі поїзди» і вже самі не розуміють, чого шукають. «Вони не знають спокою і кидаються то в один, то в інший бік». Світ дорослих людей на землі — це світ «королів», «п’яниш.», «географів», «ділків» і «честолюбців», що перестали розуміти, «що таке життя», «що важливо і неважливо».

Не так треба жити, як живуть ці диваки — дорослі. Замість того щоб прикрашати свій будинок, обробляти свій сад, свою планету, вони ведуть війни, тиранять інших людей і потішаються суєтним життям.

Людям багато чому треба навчитися: радіти заходам і сходам, милуватися красою полів і пісків, цінувати воду глибоких колодязів і сяйво зірок у небі.

Треба думати про маленькі й великі турботи своїх сусідів по Всесвіту. Треба втішити того, хто плаче на твоїй планеті. Не можна забувати друзів і «тих, кого ти приручив». Людина повинна почувати свою відповідальність за інших, за все, що відбувається у світі.

Екзюпері дивиться на людей очима Маленького принца, що прилетів з іншої планети. Чи зуміємо ми самі подивитися на себе з боку? Чи осилимо «суворий суд над самим собою?»

Письменник вірить у перемогу здорового глузду навіть у дорослих людей. Інакше він не став би розповідати історію Маленького принца з астероїда Б-612.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Морально-філософські уроки казкової повісті А. де Сент-Екзюпері ‘Маленький принц&#187. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru