Моральний вибір: добро чи зло?! (За повістю-притчею Б. Харчуна «Планетний»)

Розміщено від Tvir в Суббота 29 мая

Життя… Таким коротким воно здається для кожної людини. А як багато хочеться зробити! Ще маленькою людина прагне самоутвердитися, пізнати нове, цікаве, корисне, розібратися, що таке добро і зло. Дійсно, людина сама визначає власні бажання. Що хоче отримати: здоров’я, кохання, матеріальне благополуччя,ваду над іншими…

У сучасному світі кожен намагається протистояти лиху, кривді, жорстокості захищаючи добро, правду, справедливість. Як герой твору Б. Харчука «Планетник», так і будь-яка людина опиняється в конфліктних ситуаціях і мусить сама обирати правильний шлях. Тому герой твору повсякчас прагне довести людині свою щирість, чуйність, але вони не завжди її сприймають. Всі життєві негаразди односельці пов’язують з Планетником — з представником, на їхню думку, нечисті , тої сили. Згадаймо епізод, коли одного року великі зливи, а згодом посуха завдали шкоди врожаю і люди звинуватили його. Навіть прокляли Планетника і вирішили стратити, спалити. Хлопець в ув’язненні, бідолашна мати за допомого квітучого нарциса звільняє сина. Планетник, перетворившись на вогняну кулю відлітає у небо. Герой так і не встиг пізнати більшого, щоб і далі творити добро на благо інших.

Безумовно, зла в нашому житті теж багато. Воно зумовлене багатьма обставинами. Але необхідно, за словами Планетника, жити «…у згоді з людьми, з усіми прислухатися до порад інших, «…ти дій — для людських поколінь. І не поклавдав рук».

Головного героя назвали Планетником, бо він зумів накликати дощ, стягнувши хмари. Він — символ незламного духу природи. Вони віддзеркалюються один в одному. І кожна людина, людський рід — з кореня добра і зла…Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru