Мої улюблені прислів’я та приказки

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Четверг 1 декабря

Книга — скарбниця людських знань, духовне багатство кожного народу. Та був час, коли книг не було, а люди з уст в уста передавали мудрі настанови, життєві ситуації.

Усна творчість — це творчість не окремої людини, а багатьох людей, цілих поколінь.

От і у нашої родини є улюблені прислів’я та приказки. Коли я ще була маленькою, мій дідусь мені казав: «Під лежачий камінь вода не тече», «Не кажи — не вмію, а кажи навчусь», — коли мені щось не хотілось робити. Я підросла, пішла до школи. У мене з’явилися нові друзі, і згадалось прислів’я «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти». Хотілось мати справжніх друзів, надійних, які б були поряд завжди. Щоб можна було покластися на них, а їм на мене.

І коли вони кличуть мене гуляти надвір, а я ще не зробила уроки, то дідусь знову каже мені прислів’я: «Зробив діло — гуляй сміло». Я дуже добре запам’ятала ці прислів’я.

А одне прислів’я мені дуже запало у серце. Я думаю, що його я запам’ятаю на все життя, як запам’ятав його мій дідусь: «Дерево мідне корінням, людина — родом і народом». Як багато любові до рідної землі, до батьків у цих словах. Прислів’я дуже допомагають мені у житті. Інколи я цього не помічаю, але вже переконалась, що найчастіше в житті буває так, як народна мудрість говорить.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Мої улюблені прислів’я та приказки. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru