Мій родовід. Твір у публіцистичному стилі на патріотичну тему

Твір розміщено в Шкільні твори для 5 класу від Tvir в Понедельник 26 октября

У нашій домашній бібліотеці є унікальне видання — ілюстрований додаток до журналу «Нива» в коленкоровій палітурці, видане у Санкт-Петербурзі 1901 року. Це — сімейна реліквія, яка переходить від одного покоління нашого роду до іншого. У додатку до журналу «Нива» зібрані свідчення про найважливіші події життя російського суспільства в XIX столітті і про збройні сили, природознавство, землеробство і про багато інше. Цю книгу захоплено читали і мій дід, і мій прадід, про що свідчать залишені ними на полях олівцеві помітки. Вже самі ці помітки — для нас велика цінність. Це пам’ять про людей, що давно пішли з життя. Одного разу, коли я хворів, я взяв з полиці важкий фоліант і почав гортати, з цікавістю роздивляючись портрети історичних діячів і репродукції картин. Я уявив, як ось так, на початку минулого століття гортали книгу мої предки такі ж юні, як і я. Перегорнувши сторінку, я виявив якийсь папірець. Як ж’ був здивований, коли виявилося, що це два невикористаних квитки в оперу, них стояла дата: 1941, 24 червня… Чому вони були не використані, я зрозуШ почалася Велика Вітчизняна війна. Але кому належали ці квитки? Який сг/ек такль не встигли подивитися їхні власники? Із цим запитанням я звернувся до дідуся.

 • -        Ці квитки — теж наша сімейна реліквія, — сказав він. — Я народився вЖ після війни і дізнався від своєї матері, що мій батько, а твій прадід Іван Івано вич, пішов на фронт з першим ешелоном. Саме його за сумлінну працю на за воді преміювали двома квитками в оперу: цього дня йшла опера Чайковсько’ «Євгеній Онєгін».
 • -        Але як квитки опинилися в цій книзі?
 • -        Йдучи на фронт, твій прадід поклав їх для певності в наймасивнішу кни гу, яка знайшлася у нашій сімейній бібліотеці, і сказав твоїй прабабці: нехай и КВИТКИ чекають на моє повернення. Прадід повернувся додому з нагородами, ти їх знаєш, ми дбайливо зберігаємо їх. Я вже не пам’ятаю, чи вдалося їм того переможного року побувати в театрі. Мабуть, місто лежало у руїнах, справ було багато. Ось така, Сашко, історія, пов’язана з цими квитками.
 • -        А ти не знаєш, діду, хто були батьки мого прадіда?
 • -        Свій родовід ти маєш знати. Без поваги до предків, без знання історії свого роду людина перетворюється на того, про кого кажуть: «без роду, без племені». Твій прадід був машиністом паровоза, а його батьки — селянами. Але ми коли-небудь поговоримо про це окремо. Ми з тобою почнемо важливу справу: складемо генеалогічне дерево нашого роду.
 • -        А що це таке? — запитав я.
 • -        Почнемо з прапрадідів — з тих, про кого я знаю. Кожна гілочка цього дерева — нове покоління. Одна гілочка буде твоєю. А потім дерево розростатиметься. З’являться нові гілочки — твої діти і онуки. І так без кінця. Адже це неправильно, що часто нам більше відомо про предків тих або інших історичних осіб, ніж про свій особистий родовід.

 

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Мій родовід. Твір у публіцистичному стилі на патріотичну тему. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет »

  Нові твори

  Чому б Вам не залишити свій комертар?

  Ви не можете відправити коментар анонімно зареєструйтесь будь ласка.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru