Майстерність зображення суперечностей кріпосницької системи в байці «Мірошник» І варіант

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Среда 25 февраля

У творах відомого байкаря Л. Глібова викривається соціальна несправедливість, прислужництво, зазнайство. У байці «Мірошник» панщина довела селянську бідноту до крайніх злиднів. «Ведмідь-пасічник» — це засудження порядків: несправедливість виборів, казнокрадство панів, шахрайські махінації панських прислужників.

Найвідомішим твором Л. Глібова є байка «Цуцик», яка своїм сюжетом нагадує твір І. А. Крилова «Дві собаки». Тут у сатиричній формі викривається соціальна нерівність у тогочасному суспільстві, зазнайство та прислужництво. Головні персонажі — Бровко і Цуцик. Це алегоричні образи. У діалозі між Бровком і Цуциком розкриваються взаємини між різними людьми, їх характери, погляди на життя, колись замурзане щеня, Цуцик за недоїдки з панського столу навчилося на задніх лапках вислужуватися перед хазяями. У його характері з’явилася погорда, зарозумілість. Хвастощі перед Бровком переходять у відверту зневагу. У нього, бач, хвіст «у реп’яхах»… Поєднання пестливих та брутальних слів в авторській мові для характеристики Цуцика (бочок, спинка, лапки) — засіб іронії. А ласкаві слова в мові Цуцика підкреслюють характер підлабузника. Нікчемному Цуцикові в байці протиставлено Бровка — щирого й відвертого у своїх думках. Йому судилася тяжка доля, тому Бровка дивує, що неробі Цуцикові така честь. Його обурює несправедливість, але він тамує в собі гнів, бо Цуцик дуже запанів — «скубне й Бровка, коли захоче».

Автор засуджує несправедливі соціальні умови, які поділили людей на трудівників і нероб, перетворили декого на паразитів.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Майстерність зображення суперечностей кріпосницької системи в байці «Мірошник» І варіант. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru