Майстер і Маргарита характеристика образу Понтій Пілата

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Вторник 25 марта

Понтій Пілат — прокуратор Іудеї(історичний Пілат перебував на цій посаді в 26-36 рр.); «син короля-звіздаря і дочки мірошника красуні Пили» — ім’я героя складене з імен батьків(Пила і Ат); в той же час прізвисько «вершник Золотий Спис» актуалізує зв’язок імені з латів. рЦит — спис. Характерна деталь вигляду П. — «білий плащ з кривавою підбивкою», символізуючий нерозривний зв’язок святості і крові. П. — головний герой оповідання Воланда і роману Майстра; з ним пов’язана одна з найважливіших у Булгакова морально-психологічних проблем — провина за злочинну слабкість, що привела до загибелі невинної людини. На початку роману символом мізантропії і песимізму П.(він прив’язаний лише до свого пса Банга) з’являється «гемікранія» — жорстока мігрень. Допитуючи Иешуа, П. переконується не лише в його невинності, але і в тому, що той єдиний, хто в змозі вилікувати його головний біль. Тим обтяжливіша для нього неминуча загибель Иешуа : незважаючи на своє високе становище намісника в колонії, П. погоджується на страту під тиском первосвященика Каифы і сам оголошує вирок на площі. За наказом П. страждання Иешуа і двох розіпнутих разом з ним розбійників скорочені: їх вбивають. По його ж наказу співробітники таємної служби прокуратора вбивають Іуду, Иешуа, що спровокував, і що видав його іудейській варті. П. же придумує версію про самогубство Іуди. Після страти і поховання Иешуа П. зустрічається з Левієм Матвієм, повідомляє йому правду про вбивство Іуди і читає записані Левієм слова Иешуа про те, що однією з головних вад людини є боягузтво; ці слова П. відносить передусім до себе самого. Зазнаючи мук розкаяння, він понад усе на світі хотів би «відмінити» страту. Просидівши «дванадцять тисяч місяців» в горах, П. на прохання Майстра і Маргарити звільнений і дістає можливість знову зустрітися з бродячим філософом. У своєму щорічному сні в ніч весняного повного місяця Іван бачить їх такими, що йдуть по блакитній дорозі до місяця. Як роман Майстра, так і увесь роман в цілому завершуються словами: «п’ятий прокуратор Іудеї вершник Понтій Пілат».

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Майстер і Маргарита характеристика образу Понтій Пілата. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru