Майстер і Маргарита характеристика образу Ієшуа Га-Ноцрі

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Понедельник 14 марта

Ієшуа Га-Ноцрі, — «жебрак з Эн-Сарида», бродячий філософ, людина років двадцяти семи, син невідомих батьків. Образ героя полемически співвіднесений з образом євангельського Ісуса : в системі булгаківського роману И. і Ісус співвідносяться як безперечна істина і її спотворений образ; у цьому сенсі питання про реальне існування Ісуса, звучний на початку роману, припускає неоднозначна відповідь. И. з’являється як персонаж розповіді Воланда, сну Івана Бездомного і роману Майстра. Заарештованому И. інкримінується заклик до руйнування Єрусалимського храму : цей наслідок буквального тлумачення його слів про те, що повинен рухнути «храм старої віри». Під час допиту у Пілата И. стверджує, що усі люди добрі і людство прийде в царство Істини, де стане не потрібна ніяка влада; ця заява тлумачиться як посягання на владу кесаря. Зрозумівши, що Пілат страждає від жорстокої мігрені, И. або виліковує його навіюванням, або передбачає швидке закінчення болю. Поведінка И. неординарно; до того ж він володіє багатьма мовами. Внаслідок проявленої Пілатом слабкості И. виявляється безневинною жертвою: його розпинають на хресті. «Учень» И. Левія Матвій веде хронікові подій і записує усе сказане учителем; проте сам И. свідчить, що записи ці абсолютно спотворюють істинний сенс його слів; таким чином, створюється передумова до міфологізації реальної особи И. У фіналі роману на прохання И., переданою через Левія Матвія, Воланд нагороджує Майстра і Маргариту спокоєм. Помилуваний Майстром Пілат знову зустрічається з Иешуа, і вони розмовляють, йдучи по місячній дорозі.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Майстер і Маргарита характеристика образу Ієшуа Га-Ноцрі. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru