Майстер і Маргарита характеристика образу Гели

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Воскресенье 1 ноября

Гелла — служниця Воланда, відьма-вампір. Шрам на її шиї нагадує про гетевской Гретхен, страченою за дітовбивство, яку Фауст бачить під час Вальпургієвої ночі. Ім’я героїні викликає ряд асоціацій. У грецькій міфології Г. і Фрикс — діти богині хмар Нефелы; рятуючись від загибелі, вони летять в Колхіду на златорунном баранові; Г. гине, впавши у води протоки, яка в її честь названа Геллеспонтом(збрешемо. Дарданелли). У германській міфології Г. — втілення пекла і смерті. У Енциклопедичному словнику Брокгауза і Ефрона(ст. «Чаклунство») вказується, що ім’ям Г. на острові Лесбос називали дівчат-вампірів. У романі Булгакова Г. цілує Варенуху, доставленого в квартиру № 50, перетворюючи тим самим його на вампіра. Під час сеансу чорної магії грає роль хазяйки «дамського магазину». У ніч після сеансу Г. намагається через вікно проникнути в кабінет до Римського, і того рятує лише крик півня. При відвідуванні квартири № 50 буфетником Соковим Г. виступає покоївкою. Перед балом вона варить мазь і розтирає нею ногу Воланда. Після балу Бегемот, що демонструє «мистецтво» стрільби з револьвера, ранить Г. в палець, і вона в люті накидається на нього. Надалі під диктування Бегемота Г. друкує на машинці довідку для Миколи Івановича, а потім разом з Азазелло і Бегемотом проводжає Майстра і Маргариту до машини.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Майстер і Маргарита характеристика образу Гели. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru