Майстер і Маргарита характеристика образу Берліоза Михайла Олександровича

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Суббота 26 апреля

Берліоз Михайло Олександрович — літератор, голова МАССОЛИТа. Прізвище персонажа, по-перше, зближує його з відомим композитором — але саме як «антидвійника», відміченого ознакою «немузичності»(ср. також «музичні» прізвища інших персонажів : Римський, Стравінський) : Б. передусім функціонер, чиновник від літератури; з іншого боку, ім’я героя асоціюється з самим автором роману, а ініціали — М. А. Б. — повністю співпадають з ініціалами Булгакова. Б. мешкає в «нехорошій квартирі» № 50 будинків № 302-бис по Садовій вулиці; незабаром після вселення туди дружина Б. кидає його, виявившись, з чуток, «в Харкові з якимсь балетмейстером». На самому початку роману, в сцені на Патріарших, Б. у бесіді з Іваном Бездомним заперечує історичність Ісуса Христа, а потім, в розмові з Воландом» заявляє, що людським життям управляє «сама людина». Во-ланд передбачає героєві його долю, і пророцтво збувається: Б. «відрізує голову» жінка, що управляє трамваєм, під який він потрапляє, посковзнувшись на розлитій олії. Воланд зі свитою встановлюється в квартирі Б. Останки героя відвезли в морг, і його голову для похоронів пришивають до тулуба, проте вночі голова зникає, вкрадена Бегемотом. Під час балу Воланд звертається до голови Б., що ожила, як би продовжуючи розмову, почату на Патріарших. Потім череп Б. перетворюється на чашу, яка наповнюється кров’ю убитого Майгеля, «втіленою» у вино : цим вином Воланд «причащає» Маргариту.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Майстер і Маргарита характеристика образу Берліоза Михайла Олександровича. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru