Людина і всесвіт у повісті Е.Хемінгуея «Старий і море»

Розміщено від Tvir в Вторник 25 мая

Місяць, сонце, зорі — вони для старого його далекі друзі, любі брати й сестри. Вони — як люди: і відпочивають так, як люди, просто сплять. Сантьяго залишився один у безмежному світовому просторі. «Людина і океан — вони друзі, і вітер нам усе-таки друг, і небо, і хмари», їх так розумів Сантьяго, умів читати по них погоду. І чи не найбільшим визнанням величі всесвіту є слива старого рибалки про те, що «все-таки добре, що нам не треба замірятися вбити сонце, місяць чи зорі. Досить і того, що ми живемо біля моря і вбиваємо своїх щирих братів». У ході розповіді відтворюється логічна схема, що відображає дану проблему.

Так неосвічений рибалка відчуває свій зв’язок з цілим світом. У душі поет, він одухотворює все, що його оточує, І тисячами невидимих НИТОК ЗВ’ЯЗУЄ ЙОГО 3 Небом, зорями, космосом, з усім, що існує вічно. В праці-боротьбі з незвичайною рибою, акулами, в перемозі над тілесними недугами розкривається нам мужній характер старого.

Завдання для учнів. Визначте елементи сюжету повісті. У повісті є традиційна експозиційна частина, де МИ знайомимося з героєм і його життям до розвитку головних подій.

Зав’язка твору звичайна і буденна: старий Сантьяго, «налігши на весла, став вигрібати з гавані і направився туди, де ходять косяки мокрелі і тунця». Він досвідчений рибалка, знає багато прийомів. У нього є чому повчитися і хлопцю, і іншим.

Розвиток подальших подій дещо нагадує народні казки і легенди: Сантьяго, як богатир, безстрашний лицар, на самоті веде боротьбу з супротивниками. Причому перевага не завжди на його стороні. Цій боротьбі він віддає всі свої сили. А який, на вашу думку, момент у розвитку дії можна вважати моментом найвищого піднесення, напруження, вирішального зіткнення?Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru