Любіть Батьківщину (твір-замітка у газету)

Твір розміщено в Початкові класи. 1-3 клас від Tvir в Суббота 3 октября

Після зимових канікул у школі розпочався другий семестр. Мені доручили написати замітку в шкільну газету, здавалося б, на зрозумілу тему: «Любіть Батьківщину». Але вдома, сівши за письмовий стіл, дивлячись на чистий аркуш паперу, я довго не могла придумати, з чого почати. У чому саме моя любов до Батьківщини? Мама, бачачи, що в мене нічого не виходить і аркуш залишається чистим, сказала: «Ти, Машо, згадай, як ти провела зимові канікули». «Гостювала у діда-лісника, — відповіла я. — Але до чого тут замітка у газету?» Мама продовжила: «Ти пам’ятаєш, чим був заповнений кожен день? Ось про це і напиши…» Нинішня зима видалася на диво морозною і сніжною. Лісовим мешканцям — птахам, кабанам, лосям, зайцям — важко було добувати корм. Тварини могли загинути. Щоб цього не трапилось, лісники підвозили до спеціально споруджених годівниць для тварин сіно та інші корми. В лісову їдальню доставляли сіль, без якої тварині, як і людині, не обійтися. Доставляти корм дорослим допомагала і я. Вранці лісники запрягали у сани коня Бурана, навантажували «гостинці» і вирушали у засніжений ліс. Правда, деякі односельці діда долали цей шлях на лижах. Вони теж узяли шефство над лісовими мешканцями і корм несли у рюкзаках.

«Ось тепер ти розумієш, що означає любити Батьківщину? — запитала мати, коли я дала прочитати їй те, що написала. — У кожного є своя мала батьківщина. Це куточок лісу, де облаштована лісова їдальня для його мешканців. Це сад, де твоя родина з любов’ю доглядає кожне деревце. Це твоя школа, яка дає тобі знання; це шкільний двір, що навесні радує цвітінням .дерев і квітів, і де влітку ви з класом працюєте, щоб кожна стежинка була привабливою. Ось із таких чудових місць і складається наша спільна Батьківщина — Україна. Робити безкорисливо добрі вчинки — це і є прикладом любові до Батьківщини».

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Любіть Батьківщину (твір-замітка у газету). Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет »

  Нові твори

  Чому б Вам не залишити свій комертар?

  Ви не можете відправити коментар анонімно зареєструйтесь будь ласка.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru