Короткий зміст Однодворець Овсяников Тургенєва И. С.

Твір розміщено в Остап Вишня (Губенко) від Tvir в Среда 18 сентября

Однодворець Овсяников Однодворець — це вільний від поміщика селянин, що має свою ділянку землі. Овсяников — повна людина років сімдесятьох, «з ясним і розумним поглядом під навислою бровою, з важливою поставою, розміреною мовою, повільною ходою. «Овсяников був важливим, тямущим, але одночасно й ледачим, прямодушним і завзятим. «Це був один з останніх людей старого століття. » Люди його поважали. Він був одружений, жив у власному будинку, мав невелику прислугу, любив приймати гостей, «але не кланявся їм у пояс, не метушився, не пригощав їх усяким сушінням і солінням».

Овсяников часто на прохання сусідів мирив їх, вирішував суперечки, чому сприяли його природні спокій і розважливість. Дружина Овсяникова, Тетяна Іллівна, — жінка високого зросту, «важливою й мовчазна, вічно зав’язана коричневою шовковою хусткою Від її віяло холодом, хоча ніхто не тільки не скаржився на її строгість, але, навпроти, багато бідняків називали її «матінкою» і «благодійницею». Правильні риси особи, більші темні очі, тонкі губи й тепер ще свідчили про ніколи знамениту її красу.

» Дітей в Овсяникова не було. Автор їде в гості до Овсяникову, щоб поговорити з ним про життя селян і однодворців У розмові Овсяников не хвалить минуле, тому що в минулому простих людей, на його думку, пригноблювали значно більше, а прав у селян зовсім не було. «Ні, старого часу мені особливо хвалити не із чого,» — говорить Овсяников. Він також розповів, як дідусь автора відняв у діда Овсяникова частина землі.

За скаргу в суд діда висікли прямо у дворі в пана. Овсяников також розповідає історію про сусіда-поміщику, що по пиятиці любив запрошувати до себе селян, а ті повинні були виконувати всі його бажання, підтримувати всі примхи. Поміщик був запальний, любив прибрехати, а якщо під час пиятики хтось із селян робив щось не так, хазяїн міг наказати висікти людини Так розповідав Овсяников про минулі часи, нітрохи про їх не жалуючи й вірячи в майбутнє. Але пам’ятав він і гарні поміщики. Один із дворян, граф Орлів — Чесменский, викликав у нашого героя особлива повага.

Граф був вихованою, доброю людиною з величезною силою волі На гроші графа жила величезна кількість бідняків. «А розсердиться — немов грім прогримить. Бенкет задасть — Москву споїть. «Граф любив боротися, до нього возили на змагання силачів із всієї Росії.

На змаганні хортиць, куди з’їхалися хазяї собак з усією округи, переміг собака діда Овсяникова. Граф просив продати йому цього собаку, але дід відмовився, за що граф його ще більше заповажав «Так, — продовжував Овсяников з подихом, — багато води витекло з тих пор, як я на світі живу: часи підійшли інші. Особливо у дворянах бачу я зміну більшу. Дрібнопомісні — всі або на службі побували, або на місці не сидять ; а що покрупней — тих і довідатися не можна… І повинен я вам сказати: серце радується, на них дивлячись: увічливі, увічливі Тільки от що мені дивно: всім наукам вони навчилися, говорять так складно, що душу зворушується, а справа-те сьогодення не розуміють, навіть власної користі не почувають: їх же кріпак людина, прикажчик, гне їх куди хоче, немов дугу.

» Далі Овсяников розповів про збори селян із приводу розмежування. Усе пересварилися. Дворянин Корольов виступив з мовленням про важливість турботи про селянство, про те, що поміщик повинен думати про своїх працівників Сам же Корольов не поступився нікому чотирьох десятин болота й продати не захотів.

Овсяников: «Чим же це скінчиться? Невже я так умру й нових порядків не побачу?.. Що за притча?

Старе вимерло, а молоде не народжується! » Далі оповідач і Овсяников говорять про поміщика Василие Миколайовичі Любозванове. Одягалися Любозванов як кучері, хоча був паном.

Коли він приїхав у свій маєток після довгої відсутності, прикажчик дуже перелякався можливого гніву пана. «А замість того вийшло — як вам доповісти? сам господь не розбере, що таке вийшло! Покликав його до себе Василь Миколайович і говорить, а сам червоніє, і так, знаєте, дихає незабаром: «Будь справедливий у мене, не пригноблюй нікого, чуєш? » Дотепер його до своєї особи й не вимагав!

У власній вотчині живе, немов чужий. І от знову що подиву гідно: і кланяється їм (селянам) пан, і дивиться привітно, — а животи в них від страху так і підводить. Що за чудеса такі, панотець, скажіть?..

Або я дурний став, зостарився, чи що, — не розумію. Далі Овсяников розповідає про свого племінника, що одержав гарне утворення, але не сумели зробити собі кар’єру, тому що в нього немає дворянського звання. Тепер Митя, племінник Овасяникова, у свої двадцять вісім років займається тим, що допомагає селянам писати скарги, розбиратися з позовами.

Овсяников попереджає племінника, що допомагати селянам — справа гарне, але гроші за це брати повинне бути совісно. Митя погоджується. Напоследок Овсяников і автор поговорили про їхнього сусіда, орловського поміщика Франце Івановичі Леженье, чистокровному французі, що став російським дворянином.

Лежень воював з наполеонівською армією в Росії й попався в руки до смоленських мужиків, які вирішили утопити його в ополонці, побавитися над французом У цей час проїжджав мимо росіянин пан, що на прохання француза врятувати його запитав, чи знає француз музику. Лежень відповів, що він музикант, і пан взяв його вчителем музики до своїх дочок. Треба сказати, що Лежень ніколи в житті не грав на фортепіано, але неосвічений росіянин поміщик не зрозумів цього, тому що в музиці не розбирався зовсім. «Тижня через дві від цього поміщика Лежень переїхав до іншого, людині багат і утвореному, полюбився йому за веселу й лагідну вдачу, женився на його вихованці, надійшов на службу, вийшов у дворяни, видав свою дочку за орловського поміщика…

і переселився сам на проживання в Орел. До Овсяникову, коли в гостях у нього перебував автор, приходить поміщик Лежень На цьому оповідання закінчується. Коментарии. Це оповідання розкриває нам картини народного життя, долю селян і їхні взаємини з поміщиками, безправність простого народу.

Але автор не затверджує, що всі поміщики погані, тому що серед них є шляхетні люди Життя кріпаків представлене у вигляді коротких історій, розказаних Овсяниковим авторові. Сам Овсяников — людина з народу, що наділений розумом і життєвою мудрістю, вірить у майбутнє, без образ і ненависті дивиться впрошлое.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Короткий зміст Однодворець Овсяников Тургенєва И. С.. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru