Короткий зміст Майстер і Маргарита Булгакова М. А

Твір розміщено в Остап Вишня (Губенко) від Tvir в Четверг 22 ноября

Той віддає їй гроші, що залишилися,- десять тисяч. Жінка збирається порозумітися із чоловіком і ранком прийти назавжди. Однак цим же ввечері майстри викинули із квартири на мороз — по доносі його «друга» Могарича. Шофер вантажівки зглянувся над нещасним хворим і доставив його в клініку… Страта У цій главі описується болісна смерть на хресті Га-Ноцри й двох розбійників.

Наприкінці дня, через грозу, що наближається, стражники вбивають нещасних. Вірний послідовник Ісуса Левий Матвій, уже по щиколотку у воді, знімає всі три тіла із хрестів і несе із собою тіло Христа. Неспокійний день У Москві відбуваються чудеса: пропадають люди, у таксистів і в буфеті виявляються червінці, які перетворюються в папірці й навіть…

у чорних кошенят. Психіатрична клініка заповнюється дивними людьми: так, один з них (це конферансьє) просить повернути йому голову. В одній установі замість начальника-бюрократа сидить… порожній костюм!

Він продовжує грубіянити відвідувачам і підписувати паперу. В іншій установі всі співробітники мимо волі хором співають «Славне море — священний Байкал… » — і не можуть зупинитися.

Бухгалтер Вар’єте приносить здавати виручені за сеанс гроші — а в портфелі виявляється валюта! Бухгалтера негайно заарештували. Багато, багато дивовижного відбувається в Москві…

Маргарита. Крем Азазелло. Поле. При свічах «За мною, читач! Хто сказав, що на світі немає теперішньої любові? …За мною, читач, і я покаджу тобі таку любов!» Маргарита Миколаївна була дружиною дуже великого фахівця — він був молодий, розумний, гарний і обожнював свою дружину. Вони займали цілий поверх особняка в саду, в одному із провулків біля Арбата.

Маргарита Миколаївна не мала потребу в грошах і ніколи не доторкалася до примуса. У неї була домробітниця Наташа. Однак ця розумна й гарна жінка почувала себе нещасної. Їй був потрібний її майстер! Після зникнення свого коханого Маргарита дуже страждала — верб щиросердечних мученнях ледве дожила до весни.

І от один раз вона прокинулася з передчуттям, що повинне відбутися щось необикновену ное… І справді, коли вона під час прогулянки сиділа на лавочці в стін Кремля, до неї підійшов дивний незнайомець: рудий, з більмом на оці й страшному виступаючому іклі. Це був Азазелло — один зі звиті Воланда. Він запросив жінку на бал до «одного іноземця». Маргарита обурювалася: «Вуличний звідник!

» Але потім з’ясувалося, що рудий все знає про неї й про майстра. На балі можна буде довідатися про долю коханого. Азазелло вручив жінці чудодійний крем. Їй велено було рівно о пів на десяту, роздягнувшись донага, намазати кремом особа й тіло й чекати подальших вказівок. Повз що розмовляють рухається похоронна процесія: це ховають Берліоза, чия голова загадковим образом пропала із труни.

З ненавистю дивиться Маргарита на критика Латунского, що крокує в процесії. Намазавшись кремом, Маргарита чарівно перетворила. За місяці страждань вона подурнела й постаріла. Крем зробив її не тільки красунею, але й відьмою.

Жінка знайшла здатність літати. Залишивши всі свої речі домробітниці Наташе, Маргарита одержала від Азазелло інструкції, села на приковилявшую до неї швабру й піднялася в повітря. Пролітаючи над воротами, вона крикнула: «Невидима! » Під час польоту над нічною Москвою Маргарита побачила розкішну громаду тільки що побудованого письменницького будинку.

На табличці вона виявила прізвище Латунского. Розлютована відьма розгромила квартиру критика-погубителя: розбила рояль, розтрощила всі меблі, вилила в постіль чорнило й, зрештою, затопила квартиру водою з ванни. Потім вона вилетіла із квартири й прийнялася бити вікна у всьому будинку ненависних їй письменників. Поки…

Поки не побачила в одній з кімнат маленького переляканого хлопчика. Невидима Маргарита стала утішати його, розповідаючи казку. Маля заснуло. Відьма полетіла далі.

Вона купалася серед русалок і чортів у теплій воді нічної ріки. Погань зробила королеві Марго самий урочистий прийом. Зненацька жінка помітила свою домробітницю Наташу верхи на кабані.

Скориставшись залишками крему, дівчина теж перетворилася в красуню й відьму. А в кабана перетворився сусід Микола Іванович, що, уражений диявольською красою Наташи, обіцяв їй «за любов» золоті гори. От вона й мазнула його по лисині кремом, чим і перетворила в кабана. Повернувшись у Москву, Маргарита попадає в «негарну квартиру». Сатана в драній сорочці (по-домашньому) грає з котом у живі шахи.

Кіт залазить під ліжко, щоб заради королеви Марго визолотити собі вуси. З’ясовується, що Воланд регулярно влаштовує бали в різних країнах миру — от цього разу в Москві. Королевою балу обов’язково повинна бути жінка королівської крові по ім’ю Маргарита — і ця честь випала саме Маргариті Миколаївні.

Великий бал у Сатани Квартира № 50 зненацька виявилася величезною. Бальні зали з колонами, оркестр із кращих (покійних) музикантів, різноманітні рослини, басейни із шампанським, що літають у повітрі папуги… Оголену Маргариту помістили на самій вершині грандіозних сходів. На шию їй повісили важке металеве зображення чорного пуделя. Гримнула музика.

Почали з’являтися гості: це огидний парад мерзенних злочинців, отруйників і вбивць. — Корольова в замилуванні! — репетує кіт і взвизгивает Коровьев-Фагот. Коліно Маргарити розпухнуло й посиніло від незліченних поцілунків. Наташа, що залишилася при пані, обтирає його чимсь запашним.

Тільки одне, нещасна й розпачливе, особа запам’яталося королеві Марго: особа нещасної Фриди, що один раз «зазвала в комору» хазяїн, а дев’ять місяців через нещасна жінка народила дитину, якого задушила в лісі хусткою. І тепер їй щоранку подають ця страшна хустка, будячи мучення совісті. — Фрида, Фрида, мене кличуть Фрида! — кричить Маргариті нещасна.

Маргарита обіцяє запам’ятати. Багато чудесного відбувається на балі. Розпачливий кіт Бегемот купається в коньяку.

Маргарита змушена облітати зали й привітати бурхливо, що веселяться гостей. Голову Берліоза Воланд перетворює в череп, а череп у дорогоцінну чашу, з якої Сатана п’є за буття! Берліоз все життя затверджував, що людина після смерті йде в небуття — і кожному віддається по вірі його. На бал приходить барон Майгель — людина, що під видом гіда намагалася шпигувати за «іноземним консультантом».

Абадонна — демон смерті в чорних окулярах — на секунду знімає ці страшні окуляри й дивиться Майгелю в очі. У ту ж мить кров заюшила із грудей барона в чашу. — Пий!

- повелительно сказав хазяїн балу Маргариті. «У Маргарити закружилася голова… » Але кров перетворилася у вино. Бал був кінчений. Гості розсипалися в порох, а розкішне приміщення знову перетворилося в скромну вітальню…

Витяг майстра. Як прокуратор намагався врятувати Іуду з Кириафа Воланд зі свитою відпочивають. Весела вечеря! Азазелло демонструє мистецтво стрілянини — і Маргарита аплодує: вона обожнює людей, які роблять щось майстерно.

Жінка змучена, але не скаржиться. Вона тримає себе гідно, і сили поступово вертаються до неї. У розмові з’ясовується, що за квартирою давно вуж ведеться спостереження — якісь люди чергують на сходах.

Маргарита почуває, що вечеря затяглася, і починає прощатися. Їй здається, що розмова про майстра не відбудеться. Вона дякує хазяїнові за прекрасний бал.

«Я охоче б ще раз надала своє коліно, щоб до нього прикладалися тисячі повішеників і вбивць…» — Ми вас випробовували… — заявив Воланд.

- Ніколи й нічого не просите! Особливо в тих, хто сильніше вас. Самі запропонують і самі всі дадуть! Сідаєте, горда жінка!

Отже, у що ви цінуєте ваше коліно? І отут королева балу згадує Фриду й просить, щоб їй перестали подавати хустку. Не тому, як Маргарита пояснює, що вона так вуж милосердний, а тому що «мала необережність подати їй тверду надію». Воланд морщиться, але велить своїй гості-господарці зробити все самої. Маргарита викликає Фриду й говорить велично: «Тебе прощають.

Не будуть більше подавати хустка». Коровьев радить «алмазній донні» бути поосторожнее з висловленнями, просити те, що їй єдино потрібно, — і вона вимагає, щоб їй негайно повернули її майстри. Майстер виявляється в дивній компанії. Він хворий і розбитий і готовий уважати все галюцинацією.

Воланд зі словами «Рукопису не горять» відновлює зГорелий роман. Алоизий Могарич нагору тормашками викинутий із квартири майстра (щоб заволодіти нею, він і написав донос — мов, майстер зберігає в себе нелегальну літературу), документи майстра відновлені. Закохані вертаються у свій провулок на Арбаті, але майстер більше нічого не хоче. Свій роман він ненавидить.

Домробітниця Наташа впросила, щоб неї залишили відьмою. Маргарита, уклавши спати майстра, перечитує роман… «Тьма, що прийшла із Середземного моря, накрила ненавидимий прокуратором місто…» Понтій Пілат мистецьки натякає начальникові стражи Афранию на необхідність убити зрадника Іуду, що дав Га-Ноцри притулок у своєму будинку й видав бродячого філософа за тридцять срібників.

Сторінка: 1 2 3

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Короткий зміст Майстер і Маргарита Булгакова М. А. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2017 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru