Коротка характеристика твору ‘Петро Перший» Толстого А. Н

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Четверг 8 сентября

Робота над романом «Петро Перший» почалася в 1929 р. і тривала до кінця життя письменника в 1945 р. Роман залишився незавершеним. Книга про Петре Першому — це широке історико-епічне полотно. Звідси його сюжетно-композиційна багатоплановість, многогеройность, всеосяжність авторського бачення. Толстой бачить в Петре I національного героя, що підпорядковує усе своє життя і діяльність долі Росії. Петро — особа, що стягує до себе усі сюжетні лінії, усіх дійових осіб.

Фігура Петра масштабна, він розкривається в усій грандіозній суперечливій натурі — великодушний і жорстокий, відважний і нещадний до ворогів державний діяч, геніальний реформатор. Разом з невигаданими героями — князями, боярами, воєначальниками — в романі яскраво і опукло показані вигадані герої з різних соціальних шарів: селяни, стрільці, купці, священнослужителі.

Сюжет і композиція роману обумовлені багатоплановим авторським задумом — створення трьох книг. Перша книга насичена такими, що швидко змінюють одна іншу картинами російського життя, в ній з’являються три плани: 1) царівна Софья, що управляє країною; 2) юний Петро, що поступово зростає в одноосібного правителя; 3) важке життя народу. Центральне місце в першій книзі — боротьба між Софьей і Петром. Друга книга менш насичена історичними подіями.

«Кінчалася візантійська Русь», почалася преобразовательная діяльність Петра, що сколихнув все, що було сильного і здорового на Русі. В той же час росте невдоволення в народі. Третя книга залишилася незавершеною. Петро в ній з’являється мудрим і далекоглядним політиком, що навчився перемагати.

Образотворчі прийоми письменника : лаконічні портретні описи, мовна характеристика, сама мова роману, що поєднує літературну мову, архаїзми, живу народну мову, документи, листи. Художньою своєрідністю роману є виняткове багатоголосся, уміння помічати і описувати жести, голос, погляд, пози, рухи тіла, одяг. Багатоликий образ народу : народна маса говорить голосами епохи, що ожила, минуле з’являється відчутно, народжується образ часу. А.

Толстой відтворює правдивий образ Петрівської епохи і самого царя, допомагає читачеві «фізично бачити читане». А. М. Горький писав А. Толстому: «Петро» — перший в нашій літературі історичний роман, книга — надовго».

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Коротка характеристика твору ‘Петро Перший» Толстого А. Н. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2018 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru